تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 16
کد خبر: ۱۶۳۱۲
آمریکایی‌ها می‌خواستند ۲۲ بهمن به کشورمان بیایند و همه چیز را در دست بگیرند/ در کاخ سفید خواب‌های کودکانه می‌بینند
به گزارش تلنگر رئیس جمهور گفت:آمریکایی ها دنبال آن بودند در اولین قدم ما را به فروپاشی برسانند، آنان درصدد بودند خرداد و تیر ما درا به فروپاشی اقتصادی ، در مرداد ماه به فروپاشی اجتماعی و در انتهای فصل پاییز به فروپاشی امنیتی برسانند و به تعبیر خودشان در ۲۲ بهمن به کشورمان بیایند و همه چیز را به دست بگیرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی در جلسه امروز هیأت دولت با اشاره به سالروز آغاز جنگ تحمیلی گفت: در آستانه چهلمین سالگرد جنگ تحمیلی و دفاع مقدس ایثار و فداکاری ملت ایران و رزمندگان هستیم، به روح پاک شهیدان درود می‌فرستیم و  نسبت به خانوادهای این عزیزان ادای دین داریم و برای  جانبازان شفای عاجل طلب می‌کنیم.

شاید برایتان جالب باشد:

رئیس جمهور ادامه داد: روزهای بسیار سختی در سال ۵۹ پیش روی خود دیدیم؛ آن روزها  یک توطئه عظیم بین‌المللی به ظاهر توسط یک ارتش همسایه اما در باطن از سوی همه قدرت‌های شرق و غرب در برابر خود با سلاح‌های مدرن دیدیم، آن روزها حتی یک سلاح متوسط ساده نمی‌توانستیم خریداری کنیم و کسی هم به ما آنها را نداد اما آمریکا، اروپا و تقریبا دنیای عرب آن روز پشت ظالم و متجاوز ایستادند.

وی خاطرنشان کرد: امروز هم به اعتقاد من تمسک بجوییم به همان حبل المتین و مسیر مقاومت که راه همین است، همانطور که در طول ۳ سال گذشته ملت سخت‌ترین روزها را پشت سرگذاشت و مقاومت کرد. 

رئیس دولت گفت: آمریکایی‌ها دنبال آن بودند در اولین قدم ما را به فروپاشی برسانند، آنان درصدد بودند خرداد و تیر ما را به فروپاشی اقتصادی، در مرداد ماه به فروپاشی اجتماعی و در انتهای فصل پاییز به فروپاشی امنیتی برسانند و به تعبیر خودشان در ۲۲ بهمن به کشورمان بیایند و همه چیز را به دست بگیرند؛ این‌ها یک خواب کودکانه بیش نیست که در کاخ سفید می‌بینند.

وی ادامه داد: ملت امروز در تمامی مراحل مقابل فشارهای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ایستاده است.

روحانی با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر فعال شدن مکانیسم ماشه گفت: همه می‌دانند مکانیزم ماشه متعلق به کسانی هستند که عضویت در برجام دارند، کسی که برجام را خائنانه و اشتباه دانسته است و از آن خارج شده و هرچه فحش در عالم بوده به آن داده است و هرکه در آن قرار داشته را تنبیه کرده  نمی‌توانند حرفی بزند. 

وی یادآور شد: مشاهده کردید در مقابل قطع‌نامه یک ماه پیش آمریکا کشورها ایستادند و مخالفت کردند، بنابراین باید گفت امروز ایالات متحده تنها است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی