تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 28
کد خبر: ۱۶۴۵۲
رئیس‌جمهوری آمریکا گزارش‌ها روزنامه «نیویورک‌تایمز» درباره فرار مالیاتی وی را رد کرده و آن را «جعلی» خواند.
به گزارش تلنگر  به نقل از بی‌بی‌سی، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا گزارش‌ روزنامه «نیویورک‌تایمز» درباره فرار مالیاتی وی را رد کرده و آن را «جعلی» خواند.

نیویورک‌تایمز پیش از این گزارش داده بود که دونالد ترامپ در بیشتر سال‌های اخیر هیچ مالیاتی به دولت فدرال نداده و در سالی که به ریاست‌جمهوری انتخاب شد، و همین‌طور در سال نخست ریاست‌جمهوری‌اش فقط ۷۵۰ دلار به دولت فدرال مالیات داده است.

این روزنامه آمریکایی که اعلام کرده است به سوابق مالیاتی دو دهه اخیر ترامپ و شرکت‌هایش دست پیدا کرده، در گزارشش نوشته که این میزان مالیات پرداختی او «عمدتا» بابت ضرر و زیان مالی است که شرکت‌های او در گزارش‌های مالیاتی‌شان آورده‌اند.

رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست خبری که از قضا بلافاصله بعد از انتشار این گزارش داشت، این ادعاها را رد کرد و گفت که «کاملا خبر جعلی است».

او روز یک‌شنبه بعد از انتشار این گزارش نیویورک‌تایمز گفت: «در واقع من مالیات داده‌ام. ولی به محض این‌که اوراق مالیاتی‌ام انجام شود، این را می‌بینید».

شاید برایتان جالب باشد: 

در دهه‌های اخیر نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا داوطلبانه اسناد مالیاتی‌شان را منتشر می‌کردند اما دونالد ترامپ نه در انتخابات قبلی حاضر شد چنین کند و نه هنوز حاضر شده آنها را منتشر کند.

همین موضوع در دوره قبلی انتخابات خیلی بحث‌برانگیز بود و رقیب او، «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات، آن را در مناظره با دونالد ترامپ مطرح کرد اما ترامپ گفت که اگر مالیات نداده باشد یعنی «زرنگ» بوده است.

دو ماه و نیم پیش رویترز گزارش داد بر اساس نظرسنجی‌اش، دو سوم مردم آمریکا می‌خواهند اوراق مالیاتی دونالد ترامپ در دسترس عموم قرار بگیرد، و نیمی از آنها هم معتقد هستند ترامپ به این دلیل حاضر نشده این اسناد را منتشر کند که معتقد است از نظر سیاسی به او لطمه می‌زند.
برچسب ها: ترامپ ایران سیاست
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی