تاریخ انتشار: ۰۹:۳۲ - ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - 2020 October 13
کد خبر: ۱۶۶۲۰
اگر شفافیت آرا در مجلس به نتیجه نرسد ممکن است برخی نمایندگان سر از نهادهای دولتی دربیاورند و یا برجامی دیگر تصویب شود بدون آنکه مشخص شود چه چهره‌هایی در پس تصویب آن قرار دارند.
به گزارش تلنگر؛ در چند سال گذشته اصولگرایان زیادی برای تصویب قانون شفافیت آرا نمایندگان فریاد بلند کردند که از جمله انها حجه الاسلام پناهیان است. با آن میل؛ پیش بینی می‌شد اولین پیشنهادی که روی میز مجلس انقلابی باشد این طرح است و با این که یکی از شعارهای اصلی در مجلس یازدهم موضوع شفافیت آراء نمایندگان بوده است، نمایندگان محترم مجلس باید بدانند که این موضوع به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.

به گفته رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس کلیات طرح شفافیت آرای در مردادماه سال جاری در این کمیسیون به تصویب رسیده است، ولی تاکنون هیچ اثری از آن در آرای نمایندگان مشاهده نشده است.

متاسفانه شاهد آن هستیم که برخی نمایندگان از اهداف مجلس یازدهم مثل شفافیت آراء فاصله گرفته‌اند و اینجاست که رسانه‌ها بایستی پیگیری این طرح را که به یک مطالبه عمومی مبدل شده است را دنبال کنند و از یکایک نمایندگان بخواهد تا آراء خود را در خصوص برخی موضوعات مثل: اعتبارنامه آقای تاجگردون، رای اعتماد به وزرای پیشنهادی وزارت صمت اعلام کنند.

شاید برایتان جذاب باشد:

در صورتی‌که شفافیت آراء در مجلس یازدهم به نتیجه نرسد در آینده‌ای نه چندان دور قطعاً شاهد آن خواهیم بود که برخی از نمایندگان فعلی مانند خیلی از نمایندگان مجلس دهم سر از وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مهم دولتی دربیاورند و یا اینکه برجامی دیگر در مجلس تصویب شود که معلوم نیست چه چهره‌هایی در پس تصویب آن قرار دارند و در حال حاضر «فریاد سر می‌دهند که خدا لعنت کند کسی را که به برجام رای داد». 

هرچند که بنده معتقدم برجام به خودی خود معامله‌ خوبی بود که با عملکرد ضعیف دولت ما و البته دشمنی‌های آشکار و پنهان ارکان دیگر در نظام با این موضوع آن را به خاک ضلالت کشاند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی