تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 23
کد خبر: ۱۶۹۸۷
جمعی از اصلاح طلبان در حال جمع آوری امضا برای یک بیانیه جمعی هستند ، مدعی بازگشت آمریکا به برجام و رفع تحریم ها شده اند!
 به گزارش تلنگر؛ جمعی از اصلاح طلبان، در حال جمع آوری امضا برای یک بیانیه جمعی هستند  مدعی بازگشت آمریکا به برجام و رفع تحریم ها شده اند! 

در نامه مذکور آمده است: به‌نظر ما امروز ایران در شرایطی است ‌‌که جریان‌های سیاسی، در استفاده از فرصت به‌دست‌آمده هم‌صدا شوند و زمینه‌ساز تسریع بازگشت آمریکا به برجام و مشوق بازگشت ایران به تعهدات برجامی (در صورت لغو تحریم‌ها) شوند.

با وجود همه این دشواری ها، شکست ترامپ موقعیت و منزلتی برای ایران ایجاد کرده که می تواند سرافراز به مذاکره با دولت جدید امریکا بنشیند و از بحران بین المللی خارج شود و مسیر خردمندانه دیپلماسی مقتدرانه برای دستیابی به مصالح و منافع خود را دنبال کند. فرصتی که می تواند زمینه ساز توسعه ملی در ایران و بازسازی اقتصاد در حال سقوط کشور باشد.

مردم امروز به عینه می بینند که برجام نه تنها تحریم ها و مشکلات اقتصادی را رفع نکرد، بلکه روزبروز بر مشکلات اقتصادی و معیشتی آنها افزود.ما تمام تعهدات مان را در برجام که عملی بود، اجرا کردیم، اما امریکا و اروپا حتی به تعهدات کاغذی شان عمل نکردند.بایدن و ترامپ درفشار به ملت ایران و  قصد مهار و براندازی نظام جمهوری اسلامی با هم تفاوتی ندارند.تنها تفاوت در دست چدنی با روکش مخملی یا بدون آن است.

در مجلس ششم نیز جمعی از نمایندگان افراطی خواستار نوشیدن جام زهر توسط رهبر معظم انقلاب در زمینه رابطه ایران و آمریکا شده بودند!!!

۱۲۷ نفر از نمایندگان این مجلس، در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۱ در نامه ای به رهبر معظم انقلاب اگر جام زهری باید نوشید، قبل از آنکه کیان نظام و مهمتر از آن، استقلال و تمامیت ارضی کشور در مخاطره قرار گیرد، باید نوشیده شود.

برخی از امضا کنندگان نامه جام زهر، از جمله فاطمه حقیقت‌جو، علی اکبر موسوی خوئینی، رجبعلی مزروعی و نورالدین پیرمؤذن از کشور متواری و هم اکنون در دامن غرب و آمریکا به لجن پراکنی علیه نظام و ملت ایران مشغول هستند.

شاید برایتان جذاب باشد:
با برآورد پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده و با توجه به اینکه، اوست که دولت بعدی آمریکا را تشکیل خواهد داد، زمزمه‌های بازگشت به‌برجام از سوی برخی محافل شنیده شده است.

با این حال، بدیهی است که این امیدواری دادن کاذب، بعدها می‌تواند هزینه‌زا باشد و جامعه را با یک سرخوردگی دیگر در حوزه رفع تحریم‌ها مواجه کند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی