تاریخ انتشار: ۱۵:۱۷ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 28
کد خبر: ۱۷۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
همواره باید مراقب پدیده‌ ای به نام دامپینگ در جوامع بود. مسئول مستقیم جلوگیری از دامپینگ دولت و مجلس می‌باشند. اخیرا شرکتهایی در ساختار اینترنت اقدام به ارائه خدمات کردند. اما عدم توجه مسئولین به این شرکتها و بعضا حمایت از آنها مشکلاتی برای مردم به وجود آورده است.
همواره باید مراقب پدیده‌ ای به نام دامپینگ در جوامع بود. مسئول مستقیم جلوگیری از دامپینگ دولت و مجلس می‌باشند. اخیرا شرکتهایی در ساختار اینترنت اقدام به ارائه خدمات دادند که می توان اقدام آنها را به نوعی دامپینگ دانست. اما عدم توجه مئولین به این شرکتها و بعضا حمایت از آنها مشکلاتی برای مردم به وجود آورده است.
این شرکتها با شعار ارزانی وارد بازار شدند و اکنون کار به جایی رسیده است که برای مسیرها را با قیمتهایی بعضا سه تا چهار برابر قیمت واقعی سرویس می دهند. 

نخستین سرویس هم سفری آنلاین در ایران  از زمستان سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز کرد. 

برای درخواست خودرو از طریق این اپلیکیشن، مسافران پس از مشخص نمودن مسیر سفر، گزینه‌های سفر، انتخاب نوع سرویس و مشاهده هزینه سفر، تقاضای خودرو کرده و این اپلیکیشن به‌طور خودکار مسافرین را با نزدیکترین راننده مرتبط می‌سازد و موقعیت مسافر را به راننده می‌فرستد و راننده در صورت تمایل آن را تأیید می‌کند. همچنین مسافران نیز می‌توانند موقعیت رانندهٔ خود را مشاهده کنند. 

پس از آغاز به کار، این نرم‌افزار مورد انتقاد صنف تاکسیرانی قرار گرفت و به عملیات تاکسیرانی غیرقانونی، پایین آوردن قیمت و خدمات ناایمن متهم شد. با این وجود  دو سال اول فعالیت خود با میانگین رشد ماهیانهٔ ۱۰۰ درصدی توانست به یکی از بازیگران اصلی تجارت الکترونیک در ایران تبدیل شود. در حال حاضر اسنپ با بیش از ۲۰۰ پرسنل تمام وقت، ده‌ها هزار کاربر به‌ عنوان راننده و صدها هزار کاربر به‌عنوان مسافر توانسته به یکی از سیستم‌های حمل و نقل هوشمند در شهرهای ایران تبدیل شود.

کرایه امروز یکی از این شرکتها برای حرکت از کرج به سمت فرودگاه امام را مشاهده می کنید:

وقتی قیمتها نجومی می شود!


نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
طباطبایی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۸
0
0
سلام قریب به دو سال است با تاراج سفره ۸۵۰۰۰راننده تاکسی در آسمانها سیر میکنند وهموطنان بدون در نظر گرفتن عواقب استفاده ازآنها تازه مارادردارگاه یکطرفه خود محکوم میکردند حال امروز میوه تفکرات خود رابچینند وماکه دقیقا سفره هایمان دیگر خالیست تماشا میکنیم چون کسی فکر نمیکردم ما رانندگان تاکسی هم حق انتخاب داریم واگر هیچ ارگان ومتولی حمل ونقل توان حمایت از ما را ندارد خودمان که میتوانیم در مقام دفاع بربیاییم.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
0
0
توان رقابت ندارید داداشم! حالا یه روز قیمتا اینجوری شده واس خاطر برف . شمام که دربستی کر بودید این چند روزه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی