تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - ۲۴ دی ۱۳۹۹ - 2021 January 13
کد خبر: ۱۷۷۳۳
سیدالبرز حسینی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود با استناد به ماده 161 آئین نامه داخلی مجلس، گفت: طرحی در کمیسیون عمران با عنوان جهش تولید و تامین مسکن پس از 30 جلسه تخصصی با حضور کارشناسان بخش خصوصی و مرکز پژوهش ها تهیه و با قید دو فوریت در جلسه روز 16 شهریور مجلس مطرح و نمایندگان با آن موافقت کردند.
به گزارش تلنگر؛ مجلس شورای اسلامی این روزها درگیر آماده سازی طرح اصلاح قانون انتخابات است که با فوریت در حال ایجاد شرایط ارسال آن به شورای نگهبان است. طرجحی که به اعتقاد کارشناسان نه تنها به انتخابات 1400 نمی‌رسد؛ بلکه تنها بار سیاسی دارد و احتمال بسیار زیاد از سوی شورای نگهبان به دلیل مغایرت‌های مختلف با قانون اساسی رد خواهد شد.
در همین خصوص حسینی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از هیات رئیسه مجلس خواست تا طرح جهش تولید و تامین مسکن را در دستور کار قرار دهد.

وی ادامه داد: پس از موافقت نمایندگان با کلیات، طرح طبق روال ماده 161 آئین نامه باید در صحن مطرح می شد لذا مجددا به کمیسیون ارجاع داده شد و نمایندگان با اصلاحیه آن در مهرماه موافقت کردند اما کماکان در نوبت بررسی در صحن علنی قرار دارد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت جلسه و بررسی دستورکارهای مجلس باید براساس آئین نامه و به مساوات انجام شود، تصریح کرد: چرا طرح جهش تولید و تامین مسکن با وجود اینکه مسکن از معضلات و مشکلات اساسی کشور است، هنوز در دستور کار قرار نگرفته است در حالیکه امروز با 12.5 میلیون نفر جمعیت با سن 24 سال و 2.5 میلیون نفر جمعیت با سن بالای 32 سال و در شرف ازدواج مواجه هستیم.

شاید برایتان جذاب باشد:

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن، اظهار کرد: با وجود مشکلات مختلفی که خانواده های بی بضاعت و آسیب دیده با آن مواجه هستند چه موضوعی در کشور مهم تر از بحث مسکن است لذا از هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درخواست می کنم طرح جهش تولید و تامین مسکن را هرچه سریع تر در دستورکار بررسی جلسه صحن علنی قرار دهد.

برچسب ها: حسینی مجلس مسکن
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی