تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۲۷ دی ۱۳۹۹ - 2021 January 16
کد خبر: ۱۷۷۵۱
این روزها در اردوی اصلاح طلبی اخبار زیادی وجود دارد. تصمیم گرفتیم امروز صرفا به اخبار اطراف اصلاح طلبان و جدی ترین کاندیدای این جبهه بپردازیم.
به گزارش تلنگر؛ امروز داغترین حواش در خصوص حضور احتمالی سید حسن خمینی برای انتخابات 1400 است. کسی که در مراسم ارتحال مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در بیاناتی گفته بود: "اگر به هرعلتي اين جامعه به کسي نياز پيدا کرد نسبت به مسئوليت نبايد شانه خالي کند. خدا نياورد دوران بين خدمت و خيانت را. که اگر برويد مي‌شود خدمت و بعضا هم هزار مشکل هم در آن است اما کناره گرفتن بعضا خيانت است."

مطمئن هستم زمانی که یادگار امام تک تک کلمات را کنار هم می‌چید تا جمله را کامل کند می‌دانست که خود را در معرض تیر دلواپسان قرار داده است.

نخریب‌های انتخاباتی چندی است که شروع شده است و با روی کار آمدن اسم نوه امام راحل تند و تیز‌تر می‌شود. کسانی که نگذاشتند ایشان در قامت یکی از نمایندگان خبرگان رهبری دیده شوند به دنبال ایجاد شرایط نامساعد و یپش قضاوت برای کاندیداتوری ایشان هستند. تا جایی که کیهان در دو مقاله مختلف به سید حسن خمینی پرداخته که در اولی مدعی رد صلاحیت ایشان شده و در دومی او را حائز شرایط ریاست جمهوری نمی‌داند و نوشته است: " بازي رسانه‌اي نشريات اصلاح‌طلب با نام سيد حسن خميني به عنوان نامزد اصلاح‌طلبان در حالي است که وي فاقد کمترين سابقه اجرايي به عنوان شرط ضروري براي نامزدهاي انتخابات رياست‌جمهوري است. روزنامه‌هاي اصلاح‌طلب در يک فضاسازي هماهنگ، تيترهايي مانند «سيد حسن خميني مي‌تواند نامزد اجماعي باشد؟» و «تا 1408 با يادگار امام؟»(!) را براي گزارش‌هاي خود انتخاب کردند.

از جمیع این تند مزاجی‌های نواصولگرایان می‌توان این را برداشت کرد که در نبود رهبران این گروه که با حمایتشان کارهای نواصولگرایان و تندروها پیش می‌رفت آنها ترس از دست دادن فرصت را بیش از پیش حس کرده و به دنبال راه‌های میانبر پاستور می‌گردند.

شاید برایتان جذاب باشد:
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی