تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 25
کد خبر: ۱۷۸۵۵
همه ما کارهایی کرده‌ایم که یا از آن پشیمان هستیم یا نیستم و البته کارهایی هم نکرده‌ایم که می توانست در زندگی امروز ما موثر باشد.
به گزارش تلنگر؛ وقتی خودتان را برای یک پیامد بد سرزنش می کنید و یا به خاطر نتیجه یک انتخاب نادرست غصه می خورید یعنی پشیمان شده اید. پشیمانی چندین شکل دارد: حس باخت بعد از شکست یک رابطه، حس ناامیدی بعد از شکست در بدست آوردن یک فرصت شغلی، و حس غم و اندوه شدید بعد از ندیدن پدر و مادر در واپسین روزهای زندگی.

تحقیقات نشان داده است که ۹۰ درصد ما درباره مسئله ای در زندگی مان دچار احساس پشیمانی شده ایم. رایج ترین پشیمانی مربوط به مسائل عاشقانه و به دنبال آن خانواده، آموزش، شغل و موضوعات مالی است.

پشیمانی علاوه بر این که به ما نشان می دهد کجای راه را اشتباه رفته ایم، باعث می شود همیشه دودل و مردد باشیم و از تصمیم گیری بترسیم.

زندگی در جریان است و چه مطابق میل ما باشد و چه خلاف خواسته ما می‌گذرد. در بررسی آنچه گذشته است شما انتخاب می‌کنید. انتخاب شما هرچه باشد در آن مسیر قدم می‌گذارید.‏
اگر بپذیرید اشتباه را می‌توان جبران کرد البته اگر قابل جبران باشد. ما فراموش می‌کنیم که اگرچه اشتباهی رخ داده است اما ما فرصت جبران آن را در اختیار داریم. درک این مساله اولین قدم برای رشد و پیشرفت است.

گروه رسانه‌ای پنجیر که چندی است با این پایگاه خبری در ارتباط تنگاتنگ رسانه ای است با تولید فیلم کوتاهی از مخاطبانش پرسیده است که از کدام پشیمان هستند؟ کارهایی که کرده اند یا کارهایی که نکرده اند! 

پیشنهاد می‌کنیم شما نیز پس از دیدین فیلم نظر خود را در خصوص این فیلم کوتاه و سوال مورد پرسش با ما در میان بگذارید.


شاید برایتان جذاب باشد:

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی