تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 February 22
کد خبر: ۱۸۱۴۸
نایب رئیس اول فدراسیون در پاسخ به این سوال که آیا از نامزد خاصی در انتخابات حمایت می‌کند به میزان، گفت: به نظر من کیومرث هاشمی، عزیزی خادم، مصطفی آجورلو و علی کریمی شناخت کافی از شرایط فوتبال ایران دارند و پیشنهاد من این است هر کدام از آن‌ها رئیس شد، از تجربیات و توانایی سایر رقبای خود در مدیریت فدراسیون نهایت بهره را ببرد.
به گزارش تلنگر؛ رییس سابق فداراسیون فوتبال واکنش بسیار جالبی به اتفاقات مربوط به انتخابات فدراسیون فوتبال نشان داد.

کفاشیان ادامه داد: وضعیت فوتبال به قدری سخت و نگران کننده شده که همه باید دست به دست هم بدهیم تا مشکلات برطرف شود. یک نفر به تنهایی نمی‌تواند تغییری در این وضع ایجاد کند. بنده هم تا این لحظه دارم اتفاقات انتخاباتی را دنبال می‌کنم و هیچ حمایت مستقیمی از نامزد‌های انتخاباتی نداشته‌ام.

خیلی از اعضای مجمع به من می‌گویند هر چه شما بگویید
وی همچنین درباره این موضوع که خیلی‌ها بر این باور هستند او به تعداد قابل توجهی از روسای هیئت‌های فوتبال خواهد گفت که به کدام گزینه رأی بدهند، تاکید کرد: اعضای مجمع به بنده لطف دارند و با برخی از آن‌ها در تماس هستم و صحبت می‌کنم. اما الکی می‌گویند که من به آن‌ها می‌گویم به چه کسی رأی بدهند و به چه کسی رأی ندهند. خیلی از اعضای مجمع با من در تماس هستند و می‌گویند هر چه شما بگویید، اما این حرف را به افراد دیگر هم می‌زنند. پس زیاد نباید این شایعات و حرف‌ها را جدی گرفت.

کفاشیان درباره اینکه در فاصله چند روز مانده به مجمع انتخاباتی شانس کدامیک از نامزد‌ها برای رسیدن به صندلی ریاست بیشتر است، گفت: خیلی از مسائل در چند روز منتهی به انتخابات مشخص خواهد شد؛ شرایط در حال حاضر مدام در حال تغییر است. تا چند روز قبل شواهد و قرائن نشان می‌داد که شانس یک نامزد بیشتر است و الان اتفاقاتی افتاده که شانس یک گزینه دیگر بالاتر رفته است.

شاید برایتان جذاب باشد:

نمی‌توان قاطعانه گفت کدامیک از این چهار نفر برنده انتخابات خواهد بود
رییس سابق فداراسیون فوتبال تصریح کرد: به نظر من ممکن است با صحبت‌هایی که کاندیدا‌ها از برنامه‌های خود می‌کنند و ادامه مذاکراتی که با اعضای مجمع دارند این وضعیت باز هم تغییر کند. با این حال از حالا نمی‌توان قاطعانه گفت که کدامیک از این چهار نفر برنده انتخابات خواهد بود.

کفاشیان همچنین درباره چرایی رسیدن وضعیت فوتبال به این شرایط سخت و شکست مدیریتی فدراسیون مهدی تاج، گفت: فدراسیون در مسیر بسیار خوبی با تمام مشکلات در حال حرکت بود و تیم ملی هم شرایط خوبی داشت، اما با تغییرات مدیریتی که انجام شد، اکثر وعده‌هایی که داده شد محقق نشد. البته دوران ابتدایی فدراسیون تاج هم شرایط خوب بود و در فوتسال سوم جام جهانی شدیم و تیم ملی هم به جام جهانی صعود کرد که برنامه‌ریزی بسیاری از این مسائل هم در زمان ریاست من انجام شده بود.

با ورود حاشیه و بحران کار از دست دوستان در فدراسیون قبلی خارج شد
وی ادامه داد: منتهی به یک‌باره همه چیز وارد حاشیه و بحران شد. مشکلات شدید اقتصادی و زیادتر شدن تحریم‌ها و از آن طرف آزاد نشدن درآمد‌های ارزی، فدراسیون را در وضعیت بسیار سختی قرار داد و در جام ملت‌های آسیا هم نتوانستیم قهرمان شویم. بعد از آن هم انتخاب سرمربی تیم ملی و ماجرای قرارداد ویلموتس و نتایج او اتفاق افتاد و دیگر کار از دست دوستان با وضعیتی هم که با کرونا به وجود آمد، خارج شد.

کفاشیان افزود: بحران به اوج رسید و به چنین شرایط سختی رسیدیم. تاج هم علاقه‌ای نداشت که در هیچکدام از زمینه‌ها از ما همفکری و کمک بگیرد و درنهایت به اینجا رسیدیم. الان، اما امیدوارم که شرایط به شکلی پیش برود که با انتخاب رئیس و هیئت رئیسه جدید فدراسیون، فوتبال دوباره در مسیر آرامش حرکت و مردم را شاد کند.

تا این لحظه دخالت مستقیمی در انتخابات نداشته‌ام 
وی در انتها در پاسخ به این سوال که خیلی‌ها بر این باور هستند که او از کیومرث هاشمی به خاطر دوستی و ارتباط دیرینه حمایت می‌کند گفت: سوابق اجرایی هاشمی قطعاً به درد فوتبال می‌خورد و او قدرت تعامل با دولت و دستگاه‌های مختلف را هم دارد. شهاب عزیزی خادم هم از مدیران جوان و خوب اقتصادی است و مصطفی آجورلو هم در این فوتبال مدیریت کرده است. علی کریمی هم که به عنوان یک چهره فوتبالی شاخص در انتخابات ثبت نام کرد. همه این عزیزان شانس برای رسیدن به موفقیت دارند، اما من تا این لحظه دخالت مستقیمی در انتخابات نداشته‌ام و معتقدم مجمع کار خودش را انجام خواهد داد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی