تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 February 22
کد خبر: ۱۸۱۵۲
امنیت و حریم خصوصی یک نقطه فروش بزرگ برای اپل است. این شرکت روز پنجشنبه نسخه جدیدی از راهنمای امنیت بستر‌های نرم افزاری خود را منتشر کرده است که در آن به نوآوری‌های امنیتی و حفظ حریم خصوصی و پیشرفت‌هایی که کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند، اشاره دارد.
به گزارش تلنگر؛ قبل از اینکه بیشتر به ویژگی جدید و بهبود یافته بپردازیم، لازم به ذکر است که، در اواخر سال 2020، اپل از اولین سری کامپیوترهای M1، یک تراشه داخلی ساخته شده برای ساخت همه رایانه‌های خود در آینده رونمایی کرد. 

قرار است تراشه M1 سرعت مکینتاش را افزایش داده و عملکرد آنها را بهبود ببخشد، اما طبق راهنمای به روز شده Platform Security، حفاظت‌های امنیتی جدیدی در معماری اجرای کد M1 وجود دارد.

Mac با سیلیکون اپل دارای چندین حالت بوت macOS، recoveryOS، fallback recoveryOS  و حالت ایمن است.

روند راه‌اندازی آن مشابه iPhone و iPad است و کد سیستم عامل، خط مشی‌های امنیتی و دکمه‌های فرعی (پسوند هسته) را که تأیید اعتبار آن با macOS Catalina آغاز شده، تأیید می‌کند و پشتیبانی از آن به زودی حذف می‌شود.

برای مکینتاش با سیلیکون اپل، کنترل فایل LocalPolicy، که پیکربندی کاربر را برای سیاست‌های امنیتی بوت سیستم و زمان اجرا انتخاب کرده است، به یک برنامه در حال اجرا در Secure Enclave منتقل شده است - برای جلوگیری از پایین آوردن بدافزار در کنترل سیاست‌های امنیتی برای به دست آوردن امتیازات بیشتر.

سرانجام، می‌توان برای هر سیستم عامل نصب شده، سیاست‌های امنیتی مختلفی در Mac با سیلیکون اپل تنظیم کرد و بدافزار قادر نخواهد بود (بدون اقدام صریح کاربر) یک تنظیم امنیتی را کاهش دهد تا سیستم به راحتی به خطر بیفتد.

شاید برایتان جذاب باشد:

تغییرات دیگر
از دیگر تغییرات موجود در آخرین به روزرسانی سیستم عامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

•    یک حجم محدود، اختصاصی، منحصر به فرد برای محتوای سیستم، با امضای رمزنگاری از اپل امضا شد تا آن را امن‌تر کند.
•    بوت لودر iBoot امن تر برای iOS و iPadOs، برای جلوگیری از مشکلات ایمنی حافظه و نوع آن که برای برنامه های C معمول است
•    یک ویژگی نظارت بر رمز (اختیاری) برای هشدار به کاربران هنگام ورود رمزهای عبور ذخیره شده در keychain خودکار رمز عبور هنگام نشت داده‌های شناخته شده
•    امنیت و حریم خصوصی کاربرانی که از آیفون و ساعت اپل خود به عنوان کلید اتومبیل دیجیتال خود استفاده می‌کنند

برای جزئیات بیشتر در مورد بهبود امنیت و حریم خصوصی، به تاریخچه بازبینی سند راهنما مراجعه کنید.

اپل همچنین مرکز صدور گواهینامه‌های امنیتی و انطباق جدیدی را ایجاد کرده و اطلاعات بیشتری در مورد دستگاه امنیتی اپل – آیفون‌های ویژه‌ای که برای بررسی امنیت سیستم عامل در اختیار محققان قرار می‌گیرد، ارائه داده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی