تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - 2021 May 30
کد خبر: ۱۸۸۷۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
زیباکلام:
درسته که مشارکت پایین است، اما در عوض مردم میتوانند در آرامش و بدور از التهابات و رقابتها، فرد شایسته را انتخاب نمایند.
به گزارش تلنگر؛ صادق زیباکلام استاد دانشگاه در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: درتعریف نظام ج.ا همواره گفته شده است که یک نظام بی‌بدیل است. نه شرقی است نه غربی؛ نه خیلی با دمکراسی‌های غربی سنخیتی دارد، نه شباهتی با الگوهای سیاسی شرقی. 

الان می‌فهمیم که خیلی هم این تعریف بیراه نبوده. بعنوان مثال، مشارکتِ بالا در انتخابات همواره گفته میشد که  مشت محکمی در دهان آمریکا، معاندین و مخالفین نظام است. از سوی دیگر باعث انسجام، وحدت ملی و یکپارچگی کشور شده و رفراندمی درتایید نظام میبود.اما اینبار گفته میشود که مشارکت پایین هم خیلی بد نیست. اولا از دوقطبی شدن مردم و کشور در انتخابات جلو گیری میکند.ثانیاً رقابت‌های انتخاباتی باعث میشد تامردم خیلی به شایستگی نامزدها  توجه نکنند و در نتیجه افراد کاردان و لایق میرفتند بزیر دست و پای فضای احساسی و پر شور تبلیغاتی نامزدها.نتیجه آن میشد که لزوما بهترین ها برای اداره کشور برگزیده نمی شدند.

    اما اینبار درسته که مشارکت پایین است، اما در عوض مردم میتوانند در آرامش و  بدور از التهابات و رقابتها، فرد شایسته را انتخاب نمایند.

 احتمالاً اگر در آینده همین باقی مانده ناچیز رای مردم هم  بواسطه مصلحت هایی جمع شده و بجای آن اعلام شود که چون عقلا و بزرگان نظام، هم دلسوز تر، هم بمراتب بهتر از عوام و مردم عادی تشخیص میدهند و در نتیجه انتخابات کلا جمع میشود، آنرا هم خواهند گفت که الگوی جالبی است.
  
در یک کلام، نظام جمهوری اسلامی را میتوان اینگونه تعریف نمود : هر انچه که مسئولین نظام مناسب تشخیص بدهند همان میشود  بهترین تدبیرها. مقصود تویی کعبه و بتخانه بهانه

شاید برایتان جذاب باشد:

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمدرضا کیانفر
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
0
0
صادق زیباکلام اصلاح‌طلب گفت: من برانداز نیستم مدافع نظام هم نیستم.

آقای زیباکلام،
شما از انقلاب سال57 دفاع می‌کنید انقلاب همان براندازی می‌باشد امکان ندارد انسان مدافع یکی از انقلابات طول تاریخ باشد ولی برانداز نباشد.
دام را بدران بسوزان دانه را، باز کن درهای نو این خانه را.
چون تو عاشق نیستی ای نرگدا، هم‌چو کوهی بی‌خبر داری صدا.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی