تاریخ انتشار: ۰۹:۵۳ - ۰۲ تير ۱۴۰۰ - 2021 June 23
کد خبر: ۱۹۰۹۴
رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان از ایجاد نیروگاه خورشیدی ۱۴ مگاواتی سرزمینی به وسعت ۲۰ هکتار در پردیزه افضلی پور این دانشگاه با همکاری شرکت‌های داخلی و خارجی خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه این پروژه در مرکز استان منعقد شد.
به گزارش بایگاه خبری تلنگر، محمدعلی طاهر افزود: امیدوارم که پروژه نیروگاه خورشیدی با همکاری دانشگاه و شرکت برق استان به سرانجام برسد و به‌عنوان یک پروژه پایلوت باشد که دانشگاه شهید باهنر کرمان بتواند به‌عنوان یک دانشگاه سبز و پیشرو درزمینهٔ انرژی‌های خورشیدی جایگاه مطرح پیدا کند.

همچنین در نشست انعقاد تفاهم‌نامه نیروگاه ۱۴ مگاواتی دانشگاه شهید باهنر کرمان موارد تصویب شد که حداقل نیم مگاوات با استفاده از فنّاوری‌های مختلف پنل و اینورتر به‌صورت ثابت و مجهز به ردیاب خورشیدی از نشانه‌های تجاری متنوع به‌منظور بهره‌برداری به‌عنوان آزمایشگاه میدانی توسط استادان و دانشجویان و همچنین حداقل ۱۰۰ کیلووات از این ظرفیت به‌صورت پایه‌بلند که امکان استفاده از تراکتور باغی در زیر پنل‌ها به‌منظور آزمایش تولید هم‌زمان گیاهان مناسب در اقلیم کرمان اجرا شود.

همچنین مقرر شد، هزینه‌های سالانه حداقل ۲ دانشجوی تحصیلات تکمیلی شامل یک دانشجوی پسا دکتری و یک دانشجوی دکتری در زمینه‌های مرتبط با انرژی‌های تجدید پذیر جمعاً به میزان سالانه پنج هزار یورو درسال از طرف کنسرسیوم پرداخت شود.

انتهای خبر//ب.ب

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی