تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۱۷ تير ۱۴۰۰ - 2021 July 08
کد خبر: ۱۹۲۰۷
رفع یا رد کدام را انجام بدهیم تا رضایت باشد، اگر قصد دولت رفع مشکلات کشور است ساختارهای بی برنامه را باید حذف و ساختارهای نظام مند را جایگزین کند.

به گزارش تلنگر؛ رئیس‌جمهوری منتخب یک ماه فرصت دارد تا برای اجرای اهداف و برنامه‌هایش، چند اصل اساسی را محقق سازد و علاوه بر تشکیل کابینه، برنامه‌ریزی منسجمی بر اساس اولویت‌ها و چالش‌های کشور و نیز زمینه‌سازی همه‌جانبه برای همراه ساختن مردم با برنامه‌های دولت آینده فراهم کند.

اتخاذ رویکرد همراه باصداقت با مردم و مشارکت دادن آن‌ها در فرآیند حل و رفع مشکلات، جلب اعتماد مردم نسبت به اینکه جهت‌گیری دولت آینده به سمت دوری از حواشی، تمرکز بر تأمین منافع ملی پایدار و رفع اولویت‌بندی شده مشکلات است، مهم‌ترین اصل محسوب می‌شود.

بررسی همه جوانب نشان می‌دهد که اصلی‌ترین اولویت‌های کشور به‌طور عمده در سه حوزه اقتصادی، سلامت (واکسیناسیون) و مباحث منطقه‌ای و برجام بروز و ظهور یافته است.

این مسئله انکارناپذیر است که رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، چگونگی تأمین سلامت همگانی در شرایط کرونایی با محوریت واکسیناسیون و نیز تأمین منافع ملی در حوزه سیاست خارجی، اموری مهم و قابل‌توجه هستند و به‌طورقطع بخش مهمی از مشغولیت‌های اصلی دولت آینده را به خود اختصاص خواهند داد.

دولت جدید می‌تواند با ارتقای سرمایه اجتماعی حاکمیت باعث سرعت بخشیدن به روند حل مشکلات کشور با تکیه‌بر داشته‌های درونی، موجب تولید قدرت در عرصه داخلی، منطقه‌ای و جهانی در برابر تهدیدها و بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌های پیشِ رو برای عبور از شرایط سخت کنونی شود.

انتهای خبر// ا.م

شاید برایتان جذاب باشد:


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی