تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸ - ۲۰ تير ۱۴۰۰ - 2021 July 11
کد خبر: ۱۹۲۱۹
اتمام حجت پلیس راهور:
معاون عملیات پلیس راهور پایتخت از توقیف روزانه ۴۵ دستگاه وسیله نقلیه به علت مخدوشی و پوشش پلاک خبر داد و گفت: جریمه، پارکینگ و حبس در انتظار مخدوش‌کنندگان پلاک است.

به گزارش تلنگر، سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه تلویزیونی "شهر امن" به موضوع تخلفات پلاک و چگونگی برخورد با مخدوش‌کنندگان پلاک اشاره کرد و افزود: متأسفانه یکی از معضلات ترافیکی انواع تخلف پوشش و مخدوشی پلاک است.

وی ادامه داد: پوشش پلاک و مخدوش کردن آن خط قرمز پلیس است و شدیداً با آن برخورد می‌کند.

او افزود: پس از تخلف برای مالک خودرو احضاریه ارسال می‌شود تا در مرکز پلیس راهور حضور پیدا کند؛ بدین ترتیب تخلفی که انجام‌شده موردبررسی قرار می‌گیرد؛ اگر نیاز به ارسال به مراجع قضایی باشد این کار انجام و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارسال خواهد شد.

وی گفت: این دسته از رانندگان در مراکز پلیس مورد آموزش قرارگرفته و باید در کلاس‌های آموزشی شرکت کنند.

 سرهنگ رازقی درباره دست‌کاری در ارقام و تخلفات پلاک گفت: تغییر ارقام مصداق مخدوشی پلاک است و جرم تلقی می‌شود؛ اگر شخصی اقدام به تغییر ارقام پلاک خودرو کند پلیس راهور تهران بزرگ به‌شدت با این نوع تخلف برخورد می‌کند ولی امکان اینکه فرد دیگری که این پلاک را دارد جریمه‌شده و تخلفاتی که این خودرو انجام داده برای خودروی دیگری ثبت شود وجود ندارد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: با توجه به اینکه فقط شماره پلاک نیست که در سیستم ثبت می‌شود بلکه سایر ارکان خودرو نظیر نوع خودرو، کاربری و رنگ خودرو نیز باید با شماره‌ای که ثبت می‌شود یکی و یکسان بوده و مطابقت داشته باشد؛ چراکه درصورتی‌که عددی تغییر پیدا کند و مطابقتی چون باهم نداشته باشند سیستم این ثبت را قبول نکرده و به‌هیچ‌عنوان پلاک برای خودروی دیگری وارد سامانه نخواهد شد.

وی گفت: افراد نگران این قضیه که تغییر ارقام پلاک دیگری موجب جریمه خودروی آن‌ها می‌شود نباشند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ با تشریح آمار و ارقام برخورد با این دسته از تخلفات گفت: این تخلف نوعی قانون‌گریزی و دور زدن قانون محسوب شده و با توجه به اجرای طرح منع تردد شبانه و همچنین طرح ترافیک و محدوده کاهش آلودگی هوا با این تخلف بیشتر مواجه هستیم.

رازقی به ارائه آمار پرداخت و گفت: نسبت به آمار مشابه سال قبل می‌توانیم بگوییم که حدود 30 درصد این تخلف افزایش‌یافته و حدود 20 درصد نیز اعمال قانون این تخلف بیشتر شده است.

وی افزود: قبل از اعمال منع تردد شبانه این نوع تخلف در شب‌ها وجود نداشت و فقط در محدوده طرح ترافیک اتفاق می‌افتاد؛ اما از آن به بعد تخلفات منع تردد شبانه را داشتیم و برخورد با این نوع تخلف در دستور کار همکاران بنده در نوبت شب قرار گرفت.

انتهای خبر//ح.ع


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی