تاریخ انتشار: ۰۸:۴۰ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - 2021 July 25
کد خبر: ۱۹۲۹۶
اصولگرایان دم از فشار به ابراهیم برای انتخاب کابینه سلیقه‌ای می‌زنند و از طرفی هم می‌گویند فشاری به او وارد نمی‌کنند.

به گزارش تلنگر؛ با توجه به این موضوع به نظر می‌رسد طیف بازنده در انتخابات و کسانی که در انتخابات سهمی نداشتند در تلاش هستند تا سهم خود از برد اصولگرایان در انتخابات بگیرند و بیشترین سهم از کابینه را به خودشان اختصاص دهند.


 ابراهیم برای چینش کابینه سامانه‌ای معرفی کرد و از مردم و نخبگان و فرهیختگان و اساتید و گروه‌ها خواسته شد هر نوع که می‌توانند کمک کنند و افراد شایسته را معرفی کنند؛ اما چقدر این سامانه و نخبگانی که به او معرفی می‌شوند در کابینه سهم دارند؟


بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده مجلسی‌ها تاکنون سه وزیر از کابینه او دشت کرده‌اند. کسانی که احتمالاً شامل پوششی‌ها و اعضای ستادهای رئیسی هستند.


این روزها اما برخی با لابی، برخی با ژست پیشنهاد، برخی با ابزار رسانه و برخی با سوءاستفاده از حق قانونی خود در رأی اعتماد به وزرا در مسیر اعمال فشار بر ابراهیم برای به‌کارگیری فرد دلخواه خود هستند.


اصولگرایان ازیک‌طرف اخباری درباره سهم‌خواهی و فشار به سید در چینش کابینه منتشر می‌کنند اما از سوی دیگر همه جریان‌های اصولگرایی از سهم‌خواهی اعلام برائت می‌کنند! سیاست جریانی و غیر حزبی باعث شده لابی‌گری و سیاست پشت پرده جایگزین شفافیت شود و هیچ جریان و فردی هم مسئولیت نپذیرد.

انتهای خبر// ا.مشاید برایتان جذاب باشد:


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی