تاریخ انتشار: ۰۸:۴۰ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - 2021 July 27
کد خبر: ۱۹۳۱۰
این نمایندگان مدعی انقلابی‌گری در مجلس هستند که باید تصمیم بگیرند می‌خواهند کنار مردم باشند یا برای ایجاد رانتی پرسود برای عده‌ای خاص با نادیده گرفتن حق شهروندان و امنیت آن‌ها در فضای مجازی رأی به این طرح دهند.

به گزارش تلنگر؛ در نامه‌ای که محمدجواد آذری جهرمی به رئیس مجلس نوشته است، به اهداف طرح «قانون حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» اشاره‌شده که برای حل مشکلاتی مانند نابسامانی فضای مجازی باوجود مطالبه صریح مقام معظم رهبری، عدم صیانت از حیثیت شهروندان و فقدان حمایت لازم از حقوق و آزادی‌های مشروع فعالان فضای مجازی، فقدان پشتوانه قانونی مصوبات شورای عالی فضای مجازی به‌منظور مواجهه قضائی با هرگونه قصور یا تقصیر در ایفای مسئولیت‌های مدیران دستگاه‌های اجرائی، ارائه‌دهندگان خدمات کاربران، نبود حمایت‌های اجرائی از محتوا و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی و لزوم التزام بخشی، ساماندهی و شفاف‌سازی این فضا و... در نظر گرفته‌شده است. محمدجواد آذری جهرمی در نامه خود به رئیس مجلس تأکید کرده که در خصوص همه این مشکلات بین کارشناسان و ذی‌نفعان دغدغه وجود دارد؛ اما به باور وزیر ارتباطات طرح پیشنهادی مجلس به نحوی است که خود معضلی جدید در اعتمادسازی به‌نظام حکمرانی فضای مجازی کشور را به دنبال خواهد داشت و در مواردی می‌تواند معضلات اجتماعی، مدیریتی و حقوقی جدیدی ایجاد کند.


به باور وزیر ارتباطات، از دید کلان این طرح شاهد پراکندگی احکام قانونی و عدم پشتیبانی مفهومی و منطقی مواد از یکدیگر به دلیل نگاه مصداقی، موردی و مسئله محور است.


اینترنت نقش آب و برق را برای کاربران دارد و قطع ارتباط با دنیا و فیلتر کردن پیام‌رسان‌ها و موتورهای جست‌وجوی خارجی به بهانه حمایت از تولید داخل می‌شود سرنوشت همان پیام‌رسان‌های داخلی که با میلیاردها تومان پول بیت‌المال هیچ‌گونه کارایی نداشتند و هرگز هم برای تضییع بیت‌المال بازخواست نشدند.


شاید برایتان جذاب باشد:

هرچند صبح دیروز با ارسال نامه جهرمی و موج تازه انتقادات به این طرح ناکارآمد و ضعیف، همچنین با عدم بررسی این طرح در صحن احساس می‌شد قرار بر حذف آن از دستور جلسه است.


طراحان این طرح که منتقدان بسیاری دارد همچنان اصرار بر تصویب طرح خوددارند و گوش شنوایی برای توجه به اثرات نامطلوب طرح وجود ندارد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی