تاریخ انتشار: ۰۸:۳۰ - ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - 2021 July 28
کد خبر: ۱۹۳۱۹
امیر محمدی :یکدست شدن سیستم می‌تواند خوب یا بد باشد! اما مهار این سیستم در شرایطی که افراد و گروه‌ها برای رسیدن به اهداف خود با یکدیگر معامله می‌کنند، چقدر امکان پذیر است؟

به گزارش تلنگر؛ نکته مثبت یکدست شدن حاکمیت این است که فشار بخش‌های جدی که در دوران ریاست‌جمهوری‌های مختلف سنگ‌اندازی می‌کردند و قدرت بسیار بالایی داشتند، حداقل مدتی کاهش پیدا می‌کند. آن طور که پیداست قدرت‌ها برای برای تحقق رفاه ملت و یکپارچه شدن نظرات تلاش می کنند؛ به نظر می رسد زمانش طولانی نیست؛ چرا که منافع و نظرات بخش‌های مختلف، احتمالاً حاکمیت را به دودسته تقسیم می‌کند.

برخی ها معتقدند یکدست حاکمیت خطری جدی است و نمی توان کاری را از پیش برد در صورتی که با برنامه ریزی درست می توان حاکمیت را به نفع مردم تبدیل به احسن کرد.

اگر در ذهن مدیران کشور، یکدست شدن به معنای تنها پیاده شدن عقاید یک گروه باشد، شکست می‌خورند. این مورد از معایب حکومت یکدست است که به دیکتاتوری کامل منتهی می‌شود و در این صورت، چارچوب جمهوری اسلامی دوام نمی‌آورد و بی‌محتوا کردن نظام، اولین براندازی خواهد بود که به جمهوریت و اسلامیت نظام خدشه وارد خواهد شد.

انتهای یادداشت// 


شاید برایتان جذاب باشد:


برچسب ها: نظام دولت اقتصاد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی