تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - 2021 July 31
کد خبر: ۱۹۳۳۰
دولت اصلی‌ترین سیستم اجرایی کشور است و رئیس قوه مجریه عالی‌ترین مقام اجرایی کشور محسوب می‌شود، اراده و تجربه رئیس دولت در مواجه با فساد می‌تواند بسیار مؤثر و مفید باشد.

به گزارش تلنگر؛ اگر بخواهیم اهدافی مانند چابک سازی دولت، گردش سرمایه در یک مدار مطلوب و کسب خروجی‌ها و دستاوردهای اقتصادی مؤثر در دستور کار قرار بدهیم، نیاز داریم تا فسادهای اداری، مالی، مدیریتی و فسادهایی که افراد در این مدت در این چرخه مرتکب می‌شوند را از بین ببریم.


فساد ستیزی دو بخش عمده دارد رصد و مقابله با فساد؛ این دو در کنار هم تعریف می‌شوند، یعنی زمانی که رصد کافی، هوشمندانه و جامع از ساختار کشور صورت نگیرد و مقادیر و نقاط فساد برانگیز در آن شناسایی نشود قطعاً مقابله موفقی هم با فساد انجام نمی‌گیرد.


ازآنجایی‌که دولت اصلی‌ترین سیستم اجرایی کشور است و رئیس قوه مجریه عالی‌ترین مقام اجرایی کشور محسوب می‌شود، اراده و تجربه رئیس دولت در مواجه با فساد می‌تواند بسیار مؤثر و مفید باشد و لازم است که این تجربه هرچه سریع‌تر به فعلیت برسد.


شاید برایتان جذاب باشد:


کمتر از یک هفته دیگر تا مراسم تحلیف ابراهیم رئیس‌جمهور منتخب ایران زمان باقی‌مانده است؛ ازآنجایی‌که سیاست خارجی به‌نوعی تقویت‌کننده سیاست داخلی است و جایگاه مهمی در تحقق توسعه اقتصادی یک کشور دارد، بر همین اساس مواجهه واقع‌بینانه و تخصصی دولت می‌تواند فرصت‌ها را محقق کرده و تهدیدها را به فرصت تبدیل کند.


رفع تحریم‌ها و احیاء برجام شاید مهم‌ترین اولویت دولت سیزدهم درزمینهٔ سیاست خارجی است؛ آن‌هم درزمانی که توافق برجام در آستانه احیاء است. این مهم را طرفین مذاکرات وین وعده می‌دهند و احتمالاً تا پیش از پایان دولت حسن حاصل خواهد شد.

انتهای خبر// ا.م

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی