تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - 2021 August 03
کد خبر: ۱۹۳۶۲
رشد چند روز اخیر بازار سرمایه را باید به افزایش نرخ ارز مرتبط دانست که به لحاظ روانی تأثیراتی را بر فعالان حاضر در بازار گذاشت تا ارتباط مستقیمی را که بین دلار و بورس وجود دارد را ارزیابی کنند و در انتظار رشد قیمت‌ها در بازار سهام همسو با نرخ دلار باشند.

به گزارش تلنگر؛ پیش‌بینی می‌شود شاخص بورس بتواند تا کانال یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار واحد رشد کند اما این اتفاق نمی‌تواند به‌سرعت در بازار رخ دهد بلکه بازار روند صعودی خود را با شتابی ملایم طی خواهد کرد.

اتفاقاتی که در چند روز اخیر در معاملات بورس رخ داد و بازار، حرکت‌های بزرگی را به سمت صعود در پیش گرفت، نباید باعث شود که سهامداران به‌صورت هیجانی وارد بازار شوند و باید این موضوع را مدنظر قرار دهند که با توجه به رشد مکرر شاخص بورس در بازار، ارزش معاملات از رشد چندان بالایی برخوردار نیست.


شاید برایتان جذاب باشد:


زمانی که شاخص بورس ۳۰ هزار واحد رشد می‌کند، لازم است ارزش معاملات به حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان برسد تا حرکت صعودی بازار روند منطقی را در پیش داشته باشد.

اگر قرار باشد حرکت صعودی بازار با رقم ۶ هزار میلیارد تومان به‌صورت پرشتاب باشد، این اتفاق، خطرناک خواهد بود، ضمن اینکه در ادامه حرکت صعودی که در دو ماه اخیر رخ داد در روز شنبه و یکشنبه حرکتی قوی در معاملات بازار صورت گرفت، این موضوع از همان زمان نشان داد به‌احتمال‌زیاد بازار برای مدتی موقت روندی نزولی را در پیش بگیرد که بر اساس همین پیش‌بینی، شاخص بورس روز گذشته در فاز اصلاحی قرار گرفت.

شاخص کل در بازار بورس دیروز 2347 واحد افت داشت که درنهایت این شاخص به رقم یک‌میلیون و ۳۵۷ هزار واحد رسید.

انتهای گزارش// ا.م


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی