تاریخ انتشار: ۰۹:۳۹ - ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - 2021 August 04
کد خبر: ۱۹۳۷۳
فرماندار شهرستان فیروزآباد گفت: آتش سوزی منطقه هایقر شهرستان فیروزآباد که مهار شده بود، با شعله ور شدن مجدد آن منجر به کشته شدن 3 نفر از عشایر منطقه شد.

به گزارش تلنگر، حسین آرگیو افزود: به رقم اینکه آتش در مناطق صعب العبور روی داده بود با تلاش‌های نیروهای مردمی و سایر نیروهای امدادی مهار شد اما امروز با شدت گرفتن وزش باد بار دیگر شعله‌های آن منطقه را درنوردید.

وی ادامه داد: به دنبال تقاضای کمک، هم‌اینک نیروهای مردمی، اداری، بسیج، ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و هلال احمر در منطقه حاضر شده و مشغول مهار آتش هستند.

او اظهار داشت: همچنین 3 فروند بالگرد نیز توسط ارتش، هلال احمر و اورژانس به منطقه اعزام شده است.

فرماندار فیروزآباد ادامه داد: همچنین به دستور استاندار فارس شهرستان‌های فراشبند، کوار، کازرون، قیر و کارزین  و ارسنجان نیز برای کمک به مهار آتش وارد عمل شده و کمک‌هایی را به محل آتش سوزی اعزام کرده‌اند.

آرگیو افزود: متاسفانه 3 نفر از عشایر منطقه نیز که برای کمک به مهار آتش در منطقه حضور یافته بودند به دلیل قرار گرفتن به دلیل شدن جریان باد و قرار گرفتن در محلی که امکان فرار برای آنها فراهم نبوده در اثر آتش سوزی جان خود را از دست دادند و یک مصدوم نیز توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شد.

وی با تسلیت فوت شهادت گونه این سه هم وطن که با فداکاری برای مهار آتش و کمک به حفظ منابع طبیعی جان خود را از دست دادند، گفت:علت وقوع آتش سوزی و میزان خسارت‌های احتمالی نیز پس از اطفای کامل حریق اظهار نظر خواهد شد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی