تاریخ انتشار: ۰۸:۳۰ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - 2021 August 11
کد خبر: ۱۹۴۳۲
امیر محمدی: یادم باشد این طرح بعد از یک سال از کار مجلس یازدهم به صحن رفت و روی نیاورد! پس‌ازآن هم که فراموش شد!

به گزارش تلنگر؛ به بهمن 98 که فکر کنید؛ شعارهای نمایندگان برای شفافیت مثل فیلم کوتاهی از جلوی چشمانتان رد می‌شود. شفافیت چیزی که مجلس یازدهم را نابود کرد و دلواپسان و تندروهای اصولگرایی را واداشت تا برای تخریب مجلس فریاد شفافیت بدهند!

با این که چرخش قهرمانانه نمایندگان در مورد طرح موسوم به صیانت از فضای مجازی جالب بود! خیلی‌ها به اشتباهشان پی بردند؛ به نظر می رسد آنان نه تنها به اشتباهتشان پی نبردند بلکه درحال برنامه ریزی برای حمله هستند.

با توجه به این که، طرح مزبور بدون هدف اعلام شد نقدها را تندتر تندتر کرد به حدی که افراد غیر کارشناس برای اطلاعات بیشتر، سرج ها را در گوگل برای دریافت جواب آغاز کردند.

بوته نقد

منظور از بوته نقد این است که افراد راس کار قبل از هر مسئولیتی مطالعه کامل از طرح داشته باشند تا در زمان اظهار نظر حرف غیر کارشناسی نزنند.

از روز  اول هم مشخص بود که اغلب قشرها و طبقات مختلف جامعه با آن مخالف‌اند؛ باآنکه آنان می‌گویند فیلترینگ نیست؛ اما در تنگنا قرار دادن و تعطیلی فضای مجازی و کسب‌وکارهای آن است.

حتی برای یک کودک 10 ساله هم مشخص است که این طرح مضرات و پیامدهایی منفی برای جامعه خواهد داشت. آنان باید متوجه باشند طرح مزبور ممکن است جامعه را دچار تنش و التهاب کند.

فشار بر نمایندگان همواره وجود دارد بر همین اساس باید تأکید کرد که علاج رفتار دوگانه نمایندگان در مجلس شفاف شدن رأی و به‌طورکلی شفافیت پارلمانی است.

این طرح را عده مشخصی از نمایندگان با اهداف مشخصی دنبال می‌کنند و صرفه و صلاح کشور و هیچ طیف دیگری در آن نیست؛ بنابراین اگر آرا شفاف‌ بود رأی نمایندگان آنان را در برابر تصمیم خود پاسخگو می‌کرد.

انتهای یادداشت

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی