تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - 2021 August 31
کد خبر: ۱۹۵۳۸
رئیس اطفا حریق هوایی وزارت دفاع اعلام کرد:
رییس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع، از اعزام بالگرد اطفای حریق به مناطق دچار حریق تالاب انزلی خبر داد و گفت: متاسفانه امکان دسترسی به منطقه توسط ماشین‌های آتش نشانی وجود نداشت.

به گزارش تلنگر به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ خلبان محمد مهدی نوری آل آقا درباره آتش سوزی‌های رخ داده در نقاط مختلف کشور، افزود: وزیر دفاع برای پشتیبانی هوایی به موقع و به هنگام با هدف اطفای حریق منابع طبیعی و محیط زیست در کشور تاکید کرد.

وی از آغاز حریق در تالاب انزلی از عصر دیروز خبر داد و گفت: متاسفانه این آتش‌سوزی در نقاطی از تالاب انزلی رخ داده که پوشش آن نیزار بوده و امکان تردد ماشین‌های آتش‌نشانی برای اطفای حریق زمینی وجود ندارد.

خلبان نوری آل آقا گفت: این منطقه جزو نواحی ساحلی بوده و به تالاب متصل می‌شود، اما به دلیل پوشش نیزاری حیوانات زیادی در معرض خطر قرار دارند.

وی با بیان اینکه حدود ۱۰۰ آتش‌نشان از شهرستان‌های همجوار بندرانزلی برای مهار آتش حضور دارند، افزود: متاسفانه شاهد آتش‌سوزی بیش از ۱۰ هکتاری در این منطقه هستیم و با توجه به شرایط منطقه، امکان افزایش وسعت تا ۵۰ هکتار وجود دارد.

رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع از اعزام یک فروند بالگرد این مرکز بلافاصله پس از اطلاع یگان محیط زیست جهت اطفای خبر داد و گفت: این بالگرد تا ساعت ۲۰ شب گذشته اقدام به مهار آتش‌سوزی کرد، اما با تاریک شدن هوا امکان پرواز بالگرد وجود نداشت از همین رو با توجه به‌ احتمال تداوم آتش‌سوزی امروز نیز  بالگرد مجهز به بسکت اطفای حریق این مرکز در منطقه آماده ادامه عملیات خواهد بود.

خلبان نوری آل آقا افزود: متاسفانه امکان دسترسی به منطقه مورد نظر وجود نداشت و ماشین‌های آتش‌نشانی متوقف شده بودند، اما توانستیم با اطفای یک‌مسیر تردد، یک راه باز کنیم تا ماشین‌های اطفا بتوانند وارد منطقه شوند.

انتهای خبر//ح.ع

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی