تاریخ انتشار: ۰۸:۴۰ - ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ - 2021 September 02
کد خبر: ۱۹۵۵۴
مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام کرد:
مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: تعرفه مشترکان پر مصرف ۱۶ درصد بیشتر از مشترکان خوش مصرف محاسبه می‌شود.

به گزارش تلنگربه نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، «مصطفی رجبی مشهدی» افزود: هر سال بر اساس مصوبه هیات وزیران در ابتدای اردیبهشت ماه هفت درصد قیمت برق افزایش پیدا می‌کند و برای مشترکان پرمصرف که ۱۴ درصد مشترکان را تشکیل می‌دهند، ۱۶ درصد به مبلغ برق آن‌ها اضافه می‌شود یعنی در کل به رقم صورتحساب مشترکان پرمصرف ۲۳ درصد اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: البته مصرف مازاد بر دو برابر الگوی هر منطقه، با متوسط نرخ خرید برق از نیروگاه تجدیدپذیر محاسبه می‌شود که ۸۰۰ هزار مشترک برابر ۲.۶ درصد مشترکان خانگی مشمول این تعرفه می شوند.

سخنگوی صنعت برق اظهارداشت: با توجه به اینکه امسال نسبت به سال گذشته گرمای هوا بیشتر بود، میزان و مدت استفاده از وسایل سرمایشی هم بیشتر شده است و چون تعرفه‌ها پلکانی است به ازای هر ۱۰۰ کیلووات ساعت افزایش برق، تعرفه برق هم افزایش می‌یابد.

وی افزود: از ۳۰ میلیون مشترکین خانگی، ۸۰۰ هزار نفر مشترک خیلی پرمصرف هستند و باید میزان مصرف مازاد بر ۶۰۰ کیلووات ساعت را با قیمت متوسط خرید تضمیمنی برق از نیروگاه‌های تجدید پذیر پرداخت کنند.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: امسال مبلغ مازاد برق برای مشترکانی که دو برابر الگوی منطقه، مصرف داشتند، برابر متوسط خرید تضمینی برق از نیروگاه تجدیدپذیر محاسبه می‌شود یعنی تعرفه برق آنها به ازای هر یک کیلووات ساعت، ۸۰۰ تومان محاسبه می‌شود.

رجبی مشهدی اعلام کرد: به مشترکان میزان مصرف و اینکه آیا پر مصرف هستند یا کم مصرف هم در قبض و هم در سامانه برق من اطلاع رسانی شده است.

انتهای خبر//ح.ع

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی