تاریخ انتشار: ۱۳:۴۶ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - 2021 September 12
کد خبر: ۱۹۵۸۰
پلیس ایلات نیوز ساوث ولز استرالیا تونی ابوت، نخست وزیر پیشین این کشور را به دلیل تردد بدون ماسک در حومه سیدنی ۵۰۰ دلار جریمه کرد.

پلیس استرالیا نخست وزیر سابق را به دلیل ماسک نزدن جریمه کرد

به گزارش تلنگر به نقل از روزنامه سیدنی مورنینگ پست استرالیا، پلیس نیوساوت‌ولز اعلام کرد که با تصاویری از که از تونی ابوت نخست وزیر پیشین ثبت شده است وی در حالی روز چهارشنبه ۸ سپتامبر، در "فیری بوور" در "منلی بیچ" دیده شده که ماسک به صورت نداشته است.
براساس این گزارش، ابوت معتقد است اگرچه قانون‌شکنی نکرده است اما قصد اعتراض به این جریمه را ندارد؛ زیرا نمی‌خواهد بیش از این وقت پلیس را بگیرد.

وی با طعنه به فردی که عکس او را در اختیار پلیس قرار داده است گفت: هرگز فکر نمی‌کردم که خبرچینی و جاسوسی در شخصیت استرالیایی‌ها وجود داشته باشد و فکر می‌کنم که هر چه زودتر این رفتار پلیسی را از ذهن‌مان خارج کنیم، برای همه بهتر است.

دولت اسرالیا دو هفته قبل اعلام کرد: استرالیا برای افرادی که قوانین قرنطینه در ایالت نیوساوت ولز را نقض می‌کنند، جریمه‌ها را افزایش می‌دهد.
در حال حاضر پلیس استرالیا افراد را به جرم نقض قوانین قرنطینه و  خروج از خانه تا ۵ هزار دلار استرالیا (۳،۷۰۰ دلار) جریمه می‌کند که این رقم افزایش خواهد یافت.
گسترش شیوع کووید ۱۹ موجب شده تا شهرهای سیدنی، داروین و چهار ایالت استرالیا محدودیت‌های جدید و قرنطینه و تعطیلی را در دستور کار خود قرار دهند.
استرالیا به طور کلی یکی از کشورهای موفق در کنترل این بیماری بوده و در مجموع تنها ۳۲ هزار و ۶۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت کرده که به مرگ ۹۱۸ نفر انجامیده است، اما این کشور هم از گونه جهش یافته کرونا در امان نماند و کاهش محدودیت‌ها منجر به بروز موج جدیدی از همه‌گیری در استرالیا شد.
«اسکات موریسون» نخست وزیر استرالیا همزمان با عرضه کند و آهسته واکسن، چاره کنترل ویروس را در نیو ساوث ولز در حال حاضر اعمال محدودیت‌های موثر اعلام کرد. وی در یک کنفرانس تلویزیونی گفته راه حل دیگری برای تحت کنترل در آوردن شرایط در این ایالت وجود ندارد و معجزه ای هم اتفاق نمی‌افتد. 

حدود ۱۳ میلیون نفر  یعنی نیمی از مردم  استرالیا قرنطینه‌های جدید را برای از بین بردن شیوع بیماری کووید تحمل کردند، اما قرنطینه شهر ۵ میلیون نفری سیدنی ممکن است تا ماه سپاتمبر ادامه پیدا کند تا گردش گونه جهش‌یافته کرونا کنترل شود؛ تا همین اواخر، استراتژی استرالیا برای بسته شدن مرزها و برنامه‌های قرنطینه به پایین نگه داشتن موارد  ابتلا کمک می‌کرد، اما نوع بسیار مسری دلتا این تجهیزات دفاعی را از ماه گذشته به چالش کشیده است.
مقامات استرالیا اعلام کرده‌اند قصد دارند موارد محلی را به طور کامل از بین ببرند تا اکثر مردم واکسینه شوند، اما کنترل شهر سیدنی ممکن است ماه‌ها طول بکشد به همین دلیل قرنطینه این شهر تمدید می‌شود تا از جان مردم محافظت شود.

در هر حال استرالیا حدود یک ماه قبل برای کنترل شیوع ویروس کرونا از نیروهای مسلح کمک خواست؛ پس از جهش دوباره موارد ابتلا به کووید ۱۹ در ایالت‌های مختلف، ارتش این کشور وارد عمل شد تا قرنطینه موثر ایالت‌های درگیر با موج دلتا اجرایی شود.
همزمان برای کنترل و توقف شیوع ویروس، آمبولانس و مراکز سیار آزمایش‌گیری کرونا نیز مشغول به کار شده‌اند.

انتهای خبر//ح.ع

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی