تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - 2021 September 21
کد خبر: ۱۹۶۰۷
همانطور که میدانید در جامعه ما نگاه های منفی و بدی به زنان مطلقه میشود که آن ها را آزار میدهد, سعی کنیم دیدگاهمان را نسبت به زنان مطلقه تغییر دهیم.
به گزارش تلنگر ، طلاق اتفاقی بد ، اما نگاه منفی جامعه به زنان مطلقه نگاه آزار دهنده‌ایی  است. گاهی آنقدر سنگینی این نگاه زیاد می‌شود که حتی اجازه یک خانه یا پیدا کردن یک کار مناسب برای یک زن مطلقه بسیار سخت و طاقت فرسا می‌شود.
فقط کافی است که چند دقیقه پای صحبت و درددل‌های یکی از این زنان مطلقه بنشینیم. حرف‌های زیادی برای گفتن دارند؛ از سوءاستفاده برخی از مردان که در مسیر زندگی شان قرار می‌گیرند گرفته تا قطع ارتباط دوستان متاهلش که روزی ارتباط خوبی با هم داشتند، اما حالا از ترس اینکه دیگر یک زن مطلقه است با او قطع ارتباط کرده‌اند!


مائده در ۳۰ سالگی ازدواج کرده بود، اما ۳ سال بعد از آن از همسرش جدا شد. حالا نزدیک 3 سال است که تنها زندگی می‌کند و خانه‌ای جداگانه رهن کرده است. این خانم مطلقه میگوید  تنها گناه من این است که طلاق گرفته‌ام آن هم به دلیل اینکه یک ازدواج نادرست داشتم.  
همسرم خیانت می کرد  و حتی گاهی من را کتک می‌زد. به سختی توانستم از او جدا شوم.»این خانم مطلقه ادامه می‌دهد: «در این 3 سال خواستگارانی داشتم که از لحاظ سنی و فرهنگی، مناسب یکدیگر بودیم. اما به هر کدام از آن‌ها که راجع به شرایطم توضیح دادم و گفتم که یک بار ازدواج کرده‌ام و جدا شده‌ام، از ازدواج با من منصرف شدند! یکی دیگر از خواستگارانم، اما اصرار داشت که باید با هم ازدواج کنیم. حتی وقتی فهمید من یک دختر مطلقه هستم هم منصرف نشد. اما وقتی که با خانواده اش به خانه مان آمدند و خانواده اش این موضوع را فهمیدند؛ هزار و یک بهانه تراشیدند که این ازدواج به صلاح نیست و پسرشان را منصرف کردند!»
مائده در رابطه با مشکلات زنان مطلقه در جامعه می‌گوید: «فقط ازدواج کردن دوباره و نگاه منفی به زنان مطلقه دغدغه زندگی من نیست. مشکل اصلی من این است که وقتی تصمیم می‌گیرم تنهایی زندگی کنم و دنبال کار بگردم و مستقل باشم هم این نگاه‌های منفی همراهم است. مثلا وقتی در شرکتی می‌خواهم استخدام شوم بسیاری از مدیران فکر می‌کنند که به دلیل نیاز مالی می‌توانند از من سوءاستفاده کنند و پیشنهادات شرم آوری به من می‌دهند. یا مثلا صاحب خانه هایمان که متوجه تنهایی‌ام می‌شوند برخورد زشت و نامتعارفی دارند.»

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی