تاریخ انتشار: ۱۰:۳۵ - ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - 2021 October 08
کد خبر: ۱۹۷۰۵
شهرهای دشت آزادگان، باغ‌ملک، کارون، هندیجان، اندیکا، لالی، گتوند، هفتکل، باوی، حمیدیه، هویزه، شادگان و آغاجاری نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

به گزارش تلنگر؛ مطابق جدیدترین رنگ‌بندی شیوع کرونا در خوزستان، ۱۴ شهر در وضعیت زرد و ۱۳ شهر در وضعیت آبی قرار گرفت و هیچ‌کدام از شهرهای خوزستان در وضعیت قرمز یا نارنجی قرار ندارند.

مازندران زرد شد

استان مازندران با تغییر رنگ شهرستان رامسر از نارنجی به زرد، از وضعیت پرخطر کرونایی خارج‌شده است. پانزده شهرستان استان مازندران در وضعیت زرد و هفت شهرستان در وضعیت آبی قرارگرفته‌اند.

مازندران از شروع موج چهارم کرونا که در تاریخ ۱۳ فروردین امسال با ورود رنگ قرمز به شهرستان قائمشهر آغازشده بود دو موج پی‌درپی را پشت سر گذاشت و در این مدت رنگ آبی از نقشه مازندران محوشده بود.

موج پنجم کرونا که از ۳۰ خرداد در مازندران همزمان با سایر نقاط کشور با افزایشی شدن تعداد مجموع بستری‌شدگان آغازشده بود و تا ۲۱ مرداد نیز این روند افزایشی مشاهده شد، در ۴۵ روز گذشته روندی کاهشی را طی کرده است.

بازگشت به وضعیت قرمز

در حال حاضر طبق آخرین گزارش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل همچنان ۳۴۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۹۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند. آمار ورودی‌های جدید کرونایی به بیمارستان مازندران نیز همچنان بالا است به‌طوری‌که در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر پنجشنبه ۸۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند.

میزان مرگ‌ومیر کرونایی در مازندران اگرچه تا حدود زیادی کاهش‌یافته ولی همچنان وجود دارد تا جایی که در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر پنجشنبه سه نفر دیگر از شهروندان مازندرانی براثر ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان جان باختند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی