تاریخ انتشار: ۱۴:۲۲ - ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - 2021 October 11
کد خبر: ۱۹۷۴۱
رئیس پلیس راهور ناجا ناگفته هایی را درباره چگونگی تصویب طرح منع تردد شبانه اعلام کرد و از جلوگیری زیان ۲۰۰۰ میلیاردی بیمه ها با اجرای طرح سراسری کروکی الکترونیک خبر داد.
به گزار تلنگر، سردار سید کمال هادیانفر درباره ارائه خدمات هوشمند و الکترونیکی پلیس راهور، افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی ارائه بسیاری از خدمات خود را به هفته ناجا موکول نکرده و همانطور که خبرنگاران نیز رصد کردند ما خدماتی را در سال به شکل هوشمند و الکترونیک به خدمات‌مان اضافه کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه گره گشایی از زندگی مردم اولویت مهمی برای پلیس راهنمایی و رانندگی است، گفت: در همین راستا بحث بخشودگی دوبرابری جرایم رانندگی مطرح شد که با کمک خانه ملت و حمایت دولت وقت تمام جرایمی که مشمول ۲ برابری شده بودند به اصل خود برگشتند که البته مهلت پرداخت این تسهیلات تا دیماه سال ۱۴۰۰ است و پس از آن جرایم ۲ برابری دوباره به حالت قبلی خود باز خواهند گشت.َ

هادیانفر افزود: در بحث شماره‌گذاری، خدمات اینترنتی شماره‌گذاری را آغاز کردیم. دو مرکز در تهران و یک مرکز در اصفهان به شکل پایلوت خدمات شماره‌گذاری اینترنتی را آغاز کردند. 

در این خدمات بیش از ۸۵ درصد مراحل به شکل الکترونیک و غیر حضوری انجام شده و تنها امور مربوط به نصب پلاک و بررسی خودرو به شکل حضوری انجام می‌شود. 

این سامانه به زودی در سراسر کشور اجرایی خواهد شد و با توجه به تسهیلاتی که ارائه می‌کنند قطعا مورد حمایت مردم قرار خواهند گرفت. چراکه تمام زمان مراجعه حضوری برای شماره‌گذاری و تعویض پلاک را به ۱۰ دقیقه کاهش خواهد داد.

هادیانفر اضافه کرد: همچنین نوبت دهی اینترنتی را نیز در تمامی مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک اجرا کردیم و تنها در سال جاری بیش از ۵.۵ میلیون نوبت اینترنتی در کل کشور داشتیم.

هادیانفر در پاسخ به پرسشی درباره اجرای طرح منع تردد شبانه پس از کرونا اظهارکرد: این موضوع گرچه یک موضوع ترافیکی است و جرایم آن توسط پلیس انجام می‌شود اما خوب است که شهروندان بدانند که ما اصلا پیشنهاد دهنده این موضوع نبودیم و تبعا آنچه را که ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کرد اجرا کردیم. منع تردد شبانه پیشنهادی بود که توسط وزارت بهداشت وقت مطرح شد.

حتی من در آن جلسه پرسیدم که تحلیل شما برای اجرای چنین محدودیتی چیست و آیا در کشورهای دیگر نیز چنین مواردی را بررسی کرده‌اید و از آن مهمتر آیا اثربخش بوده‌اند که آنجا گفتند این طرح اثربخش است و ما هم عامل اجرا بودیم.

هادیانفر افزود: اکنون تا هر زمان که ستاد ملی مقابله با کرونا بخواهد آن را اجرا کند ما آن را اجرا خواهیم کرد و ادامه دار نبودن این شرایط منوط به مصوبه این ستاد و نظر وزارت بهداشت است.

وی درباره طرح اخیری که با عنوان طرح هوشمند تردد مطرح می‌شود نیز گفت: این طرح بطور پایلوت در قزوین اجرا شده و اگر موفقیت‌آمیز باشد اعمال محدودیت‌ها نیز جمع خواهد شد.
انتهای خبر//ح.ع
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی