تاریخ انتشار: ۱۰:۵۰ - ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - 2021 October 17
کد خبر: ۱۹۸۰۴
کدام پوشش بهتر است
جامعه کنونی شاهد پوشش های متنوعی است. انتخاب پوشش از نظر جوانان شخصی است اما گاهی مغایرت داشتن آن با عرف جامعه باعث اعتراض گروهی از افراد جامعه است.

به گزارش تلنگر، خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد، هرگاه به درون خود می‌نگریم هر کدام از ما در جست و جوی زیبایی و کمالات هستیم و این زیبایی برای ما حد و مرزی ندارد. خداوندی که سرچشمه تمام این زیبایی هاست به بندگان خود سفارش کرده تا آراستگی را سر لوحه خود قرار دهند اما ممکن است فردی در آراستگی زیاده روی کند .
در جامعه کنونی افراد با پوشش های مختلفی حضور دارند و هر فرد عقیده خود را نسبت به آن دارد. گاهی افراد سبک پوشش را موضوعی شخصی دانسته و گاهی انتخاب آن را وابسطه به معیار های فرهنگی جامعه می‌دانند.

در این باره با فرشته احمدی  دانشجو معماری که دارای پوشش آزاد و راحتی است گفت و گوکردیم. او با تاکید بر اینکه پوشش شخصی است گفت: بی شک آراستگی را قبول دارم و از نظر من سبک پوشش هر فرد شخصی است.

او با اشاره بر اینکه خانواده های ایرانی به فرزندان خود حق انتخاب پوشش نمی‌دهند افزود: معمولا پدر ها نسبت به فرزندان خود سخت گیری های زیادی دارند و به دلیل ناامنی های ایجاد شده در جامعه به فرزندان خود آزادی نمی‌دهند اما آمار نشان می‌دهد که اتفاق های ناگوار برای هر نوع پوششی رخ داده است . خانواده باید با مشورت و ایجاد حس دوستانه فرزند خود را راهنمایی کرده و در نهایت به او حق انتخاب دهد.

در ادامه گفت گو، سارا شریفی ، دانشجو مدیریت بازرگانی گفت: من به عنوان فردی که حجاب کامل دارم و از چادر برای پوشش خود استفاده می‌کنم باید بگویم که بهتر است هر فردی آزادی های لازم برای انتخاب سبک پوشش خود را داشته باشد. افراد چادری نیز در جامعه با نامهربانی هایی مواجه می‌شوند. در قشر جوان افرادی وجود دارند که آنان را نمی‌پذیرند و نسبت به آنان انتقاد های تندی دارند و به طور خلاصه همه آنان را به چشم مخالف خود می‌بینند.

شریفی ادامه داد : یرای ترویج یک سبک پوشش بهتر است فرهنگسازی شود و درباره آن صحبت شود تا جایی که جوانان به انتخاب خود آن را انتخاب کنند و با زور و  اجبار نمی‌توان چیزی را به جامعه تحمیل کرد.

انتهای خبر//ح.ع

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی