تاریخ انتشار: ۱۶:۱۹ - ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - 2021 October 17
کد خبر: ۱۹۸۱۰
نگهداری از حیوان خانگی در جامعه کنونی در حال رواج است و افراد با دلایل مختلفی به سراغ آن می‌روند.

به گزارش تلنگر، نگهداری از حیوان خانگی بیش از گذشته در حال رواج است، انتخاب حیوان خانگی بر اساس معیار های مختلفی مانند شرایط زندگی و علاقه شخصی است.

سگ و گربه به عنوان دو حیوان خانگی محبوب در دنیا شناخته می‌شوند. یکی از دلایل نگهداری حیوان در خانه دوری از تنهایی است.

شرایط نگهداری از حیوانات و هزینه های آنها مانند دامپزشکی، غذاهای خاص سبب می‌شود که بیشتر در بین قشر مرفه جامعه دیده شود هرچند بین قشرهای دیگر جامعه نیز رواج دارد.

خوردن غذای خشک(مخصوص) برای گربه ها لذت بخش است قیمت این غذا بین یک و نیم میلیون تا دو و نیم میلیون است. 
هزینه اسباب بازی ها و نیز واکسن و انگل تراپی گربه ها نیز هزینه ها را اضافه تر می کند. علاوه بر آن شرایط نگهداری آنها نیز دشواری های خود را دارد و افراد مذهبی، سخت گیری های بیشتری نسبت به داشتن حیوان خانگی دارند.

سگ به دلیل جسه بزرگ تر و پارس کردن در بین افرادی که در خانه های آپارتمانی زندگی می‌کنند کمتر انتخاب می‌شود اما باز هم طرفدار های خود را دارد و افرادی هستند که با تمام شرایط آن کنار می‌آیند. سوالی که ایجاد می‌شود چرا با داشتن شرایط نچندان آسان نگهداری از حیوانات خانگی رواج یافته است؟

یکی از دلایل آن می‌تواند تنهایی افراد باشد همچنین افرادی که در شرایط افسردگی قرار دارند و تمایلی به ارتباط برقرار کردن با افراد را ندارند ترجیح می‌دهند که از یک حیوان خانگی نگهداری کنند. جالب است بدانید که با توجه به مطالعات انجام شده، داشتن حیوان خانگی تاثیر مثبتی در روحیه افراد دارد

دلیل دیگر آن حس کمک به حیوانات است و افراد با قبول سرپرستی و ایجاد شرایط مناسب از آن مراقبت کرده و شرایط زندگی مطلوب را برای آن فراهم کنند.

در نهایت نگهداری از حیوان خانگی موضوعی شخصی است و افراد با علاقه خود آن را انجام می‌دهند و تا جایی که به بخش های دیگر زندگی خود و آسایش دیگران لطمه ای وارد نکند کاملا شخصی است.

انتهای خبر//ح.ع

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی