تاریخ انتشار: ۰۷:۵۷ - ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - 2021 November 04
کد خبر: ۲۰۰۵۶
این ابزار جدید پتانسیل مهمی برای ورود نقدینگی به بازار مالی – کالایی بورس کالاست و می‌تواند نقش برجسته‌ای در توسعه این بازار داشته باشد.

به گزارش تلنگر؛ معاملات بلوکی به‌زودی در بورس کالا نیز انجام خواهد شد که خروجی آن، بهبود وضعیت معاملات و امکان حضور بیشتر معامله‌گران بزرگ خواهد بود. این تصمیم اخذشده منتظر ابلاغیه سازمان بورس است تا مورداستفاده قرار گیرد.

معاملات بلوکی در برخی از معاملات، مخصوصاً صندوق‌های کالایی یا سلف استاندارد موازی، از پتانسیل عملیاتی بیشتری برخوردار است. به عبارت ساده‌تر، اگر یک سرمایه‌گذار بزرگ یا نهادی بخواهد حجم بالایی از این اوراق را از یک فروشنده خریداری کند، دیگر نیازی به ورود به تالار نیست؛ بلکه در حاشیه این بازار باقیمتی مشخص و البته تحت نظارت، می‌توان از این شیوه معاملاتی بهره برد.

این ابزار جدید پتانسیل مهمی برای ورود نقدینگی به بازار مالی – کالایی بورس کالاست و می‌تواند نقش برجسته‌ای در توسعه این بازار داشته باشد.

شاید بتوان گفت، در بازارهای کالایی در مقایسه با بازار سرمایه، آرامش و پیش‌بینی پذیری بیشتری حکم‌فرماست؛ بنابراین در روزهای سخت بازار می‌توان یکی از ابزارهای دارای امنیت بیشتر را برای سرمایه‌گذاران بزرگ تدارک دید. البته هنوز ابلاغیه این شیوه معاملاتی منتشرنشده است.


شاید برایتان جذاب باشد:

معاملات بلوکی دست فروشنده و خریدار را باز می‌گذارد

با ابلاغ دستورالعمل جدید از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار این امکان فراهم خواهد شد تا به‌صورت بلوکی نیز معامله شوند.

در حال حاضر، زیرساخت فنی انجام این معاملات در سامانه‌های شرکت مدیریت فناوری بورس تهران موجود است؛ بنابراین اوراق بهادار مذکور به‌محض ابلاغ دستورالعمل‌ها از سوی سازمان، به روش بلوکی نیز قابل معامله خواهند بود.

این روش از معاملات بلوکی پس از ابلاغ دستورالعمل از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار، امکان دادوستد عمده را برای تمامی کالاها و اوراق بهاداری که در حال حاضر تحت سه ابزار مالی شامل صندوق کالایی، گواهی سپرده کالایی و سلف استاندارد قابلیت معامله دارند، فراهم خواهد کرد

انتهای خبر// .ام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی