تاریخ انتشار: ۰۸:۴۱ - ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - 2021 November 13
کد خبر: ۲۰۲۰۴
اموری که تاکنون...؟
مسئله‌گویی که اهتمام به امور مسلمین‏‎ ‎‏نیست. امور مسلمین عبارت از امور سیاسی مسلمین است، امور اجتماعی مسلمین است،‏‎ ‎‏گرفتاری‌های مسلمین است و کسی که اهتمام به این نکند، به‌حسب آن روایت، ‏‏فَلَیْسَ‏‎ ‎‏بِمُسْلِمْ.

به گزارش تلنگر؛ امام خمینی (ره) در سخنرانی خود در تاریخ 22 مهر سال 1361 در حسینیه جماران در خصوص مسئله نماز جمعه؛ فرمودند: «خوب پیغمبر سفارش کرده است که باید اهتمام ‏‏[‏‏به‏‏]‏‏ امور مسلمین ‏‏[‏‏داشته باشید‏‏]‏‎ ‎‏اهتمام به امور مسلمین فقط همین است که ما بگوییم نماز چند رکعت است و شک بین‏‎ ‎‏کذا جی است؟ این اهتمام به امور مسلمین است؟ مسئله‌گویی که اهتمام به امور مسلمین‏‎ ‎‏نیست.

 

امور مسلمین عبارت از امور سیاسی مسلمین است، امور اجتماعی مسلمین است،‏‎ ‎‏گرفتاری‌های مسلمین است و کسی که اهتمام به این نکند، به‌حسب آن روایت، ‏‏فَلَیْسَ‏‎ ‎‏بِمُسْلِمْ‏‎‎‏؛ و ما امیدواریم که لااقل از این دنیا نرویم و مشمول این نشویم که ‏‏[‏‏بگویند:‏]‏‏شما‏‎ ‎‏مسلم نبودید؛ برای اینکه در امور مسلمین اهتمام نداشتید. ما باید دنبال این مسئله باشیم‏‎ ‎‏که با اهتمام تمام، بر امور مسلمین نظارت تام و تمام بر امور داشته باشیم.‏

آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه اول خود در نماز جمعه فرمودند: خواهران محترمی که رعایت حجاب نمی‌کنید و بدحجابید بترسید که وقتی سر از قبر بیرون می‌آورید مهر دشمن خدا به شما زده می‌شود.

ایشان در ادامه صحف‌هایشان فرمودند: شما با بدحجابی آمریکا را خوشحال کردید، دشمن اسلام را خوشحال کردید، بنابراین کسی که دشمن اسلام را خوشحال کند خود هم دشمن اسلام است؛ بنابراین بفهمید چه می‌کنید. مبادا خدایی ناکرده چنین مهری به پیشانی خانمی زده شود. مبادا کارهایی انجام بدهید که اگر انقلاب خدایی تاکرده آسیب ببیند در قیامت می‌گویند تو هم در این آسیب شریک هستی.»

حضرت آقای آیت‌الله موحدی کرمانی؛ با توجه به سخنان حضرت امام خمینی (ره) موضوعی مهم‌تر از فقر در دین‌داریم که به آن بپردازیم؟ چنان‌که در روایات زیادی داریم که بیان‌شده فقر باایمان منافات دارد. چرا خطبه نماز جمعه تهران به موضوع گرانی‌ها اشاره‌ای ندارد و در عمل محل تعریف و تمجید از عملکرد دولتی شده است که در همین سه ماه فعالیت افزایش 70 درصدی کالاهای اساسی را در شروع خدمت داشته است؟ زنان بدحجاب هستند؛ بی‌حجاب هستند؛ این گناهی بزرگ است. 

ولی حرف اجتماعی پیامبر اسلام این نبود؛ حرف اجتماعی اسلام برابری انسان‌ها باهم بود. امروز که به لطف امام زمان (عج) در کشور اسلامی زندگی می‌کنیم همه باهم برابر هستیم؟ آیا امکانات در تهران و شهرستان‌ها بر اساس نیاز و عدالت تقسیم‌شده است؟ سطح رفاه اجتماعی در پایین‌شهر و بالای شهر تهران یکی است؟

حضرت شیخ؛ آیا دلیل ریزش بورس حضور بدحجاب‌ها در بورس است؛ یا دلیل گرانی خودرو این است؟

حضرت آیت‌الله موحدی کرمانی؛ عزیز بزرگوار؛ کاش خطابه نماز جمعه شما به‌جای بخشی از جامعه همه آن را تحت پوشش قرار می‌داد تا در نماز جمعه حرف دل مردم زده شود. بدانید مردم درجایی که حرف دلشان گفته شود پرشورتر شرکت می‌کنند. 

امید است با دقت نظر ائمه جمعه حضور مردم پر‌رنگ‌تر از گذشته باشد و انشاالله به آرمان‌های امام راحل (ره) درباره نماز جمعه نزدیک‌تر شویم.

انتهای گزارش//ا.م


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
یک داستان
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی