تاریخ انتشار: ۰۸:۰۳ - ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - 2021 November 25
کد خبر: ۲۰۳۵۵
نماینده‌ای که با شعارهای عجیب وارد کارزار انتخاباتی شده است؛ طبیعی است که تلاش کند با فشار بر بخش اجرایی استان برای رسیدن به خواست‌های خود و وعده‌هایی که به مردم داده جامع عمل بپوشاند!

به گزارش تلنگر؛ تاکنون به برخی نمایندگان مجلس برای دخالت در برخی امور اجرایی و انتصابات تذکر داده‌شده است. علی‌رغم اینکه اظهارنظر و پیشنهاد حق نمایندگان مجلس است اما دخالت و پافشاری بر نظرشان درزمینهٔ انتصابات به‌هیچ‌عنوان درست و قابل‌قبول نیست. نماینده‌ای که با شعارهای عجیب وارد کارزار انتخاباتی شده است؛ طبیعی است که تلاش کند با فشار بر بخش اجرایی استان برای رسیدن به خواست‌های و وعده‌هایی که به مردم داده جامع عمل بپوشاند! وعده‌هایی که در صلاحیت نماینده مجلس نبوده.


این در حالی است که بر اساس قوانین؛ دخالت نمایندگان در امور اجرایی کشور ممنوع است و پافشاری و دخالت مستقیم برخی نمایندگان جهت انتصاب افرادی خاص در استان متبوع خود قابل‌درک نیست!


دخالت در امور اجرایی، وظیفه نمایندگان نیست بلکه نمایندگان باید وظایف نظارتی خود را انجام دهند. اما در مواردی می‌بینیم که کاندیداها در برنامه‌های خود؛ رهاسازی آب سد؛ اشتغال‌زایی و دیگر مشکلات معیشتی و دغدغه‌های مردم را به بازی می‌گیرند تارای بیاورند!


این دست افراد؛ عموماً بعد از برنده شدن در انتخابات پیگیر منویات شخصی خود می‌شوند تا خواست مردم؛ از مثال‌های نزدیک این موضوع در همین مجلس یازدهم مشهود است. آقایان عموماً با شعار مجلس اقتصادی و رفع مشکلات معیشتی مردم و البته شفاف‌سازی روی کارآمدند؛ اما ران خود را که روی صندلی گذاشتند دنبال صیانت از مردم رفتند!


به نظر حقیر باید قوانینی وضع شود که اجازه ندهد افرادی درجایگاه‌های عمومی قرار بگیرند که نه ظرفیت جایگاه را می‌دانند؛ نه توانایی تمیز دادن تفکرات خود و خواست مردم رادارند! همین مجلس فعلی و حامیانش که امروز یک‌بار به طرح شفافیت آرا نمایندگان رأی ندادند و بار دیگر به حدنصاب ورود به صحن علنی نرسید! همان‌هایی بودند که وقتی وکلای ملت در دوره قبلی به آن طرح رأی ندادند فریاد "وا امتا و وا اسفا" سر دادند. من که نفهمیدم فرقتان چیست؟ اگر کسی فهمید به ما هم بگوید!

انتهای یادداشت//


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی