تاریخ انتشار: ۰۸:۳۴ - ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - 2021 November 27
کد خبر: ۲۰۳۷۵
وزیر فرهنگ خبرداد:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با شاره به این که در حوزه آهنگ‌های انقلابی اقداماتی صورت گرفته است، گفت: تلاش می کنیم با حفظ این میراث و ظرفیت بزرگ، دوره جدیدی را در اعتلای شعر و سرود و موسیقی کشورمان رقم بزنیم و در این راستا بزودی " مرکز سرود و آهنگ‌های انقلابی" ایجاد می شود.
به گزارش تلنگر، محمد مهدی اسماعیلی در آیین یادواره "سازهای خاکی"  گرامیداشت هنرمندان ارکستر سمفونیک در هشت سال دفاع مقدس که در تالار وحدت برگزار شد، با گرامیداشت شهیدان انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف و قدردانی از دست اندرکاران این رویداد، افزود : امشب در خدمت بزرگانی بودیم که یاد آنها برای ما زیبا و دلنشین است همان گونه که بسیاری از خاطرات دوران کودکی و نوجوانی ما با این صداهای دلنشین شکل گرفته است.

او ادامه داد: این استادان برای ما که در دوران دفاع مقدس نوجوان بودیم، یادآور خاطرات اعزام به جبهه ها و تشییع شهدایی بود که با این نواها به یاد ما می افتاد. این حسی است که در همه ما وجود دارد. حس قدردانی و علاقه مندی و خاطرات به یاد ماندنی که چنین شبی را رقم زدند.

وی با قدردانی از هنرمندانی که در عرصه دفاع مقدس خالق آثار ماندگاری بودند، افزود: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمام تلاشمان در دوره جدید این است که به داشته های غنی خود بیفزاییم. ظرفیت‌های بزرگی وجود دارد که فرهنگ دفاع مقدس و شهادت را برای ما خلق کردند. از جمله هنرمندانی زیادی در آن دوران با حضورشان در جبهه های جنگ شور آفریدند،  حماسه های عظیمی را خلق کردند که همه ی رزمندگان اسلام به آن باور دارند.

اسماعیلی گفت: من از کسانی که نسبت به این سرمایه های بزرگ غافل بودند، گله مندم. این عزیزان آثاری را خلق کردند که واقعا بی نظیر است. هرکس این آثار را می شنود جدای از حسی که از این کارها می گیرد، معانی بلندی را مبتنی بر روحیه جهاد و شهادت دریافت می کند؛ محتواهایی که این آثار داشتند و از سینه هنرمندانی با نیت پاک خارج می شد، در روح و جان مخاطبان می نشست.

اسماعیلی ادامه داد: گام بلند دیگری که برداشتیم مبتنی بر این نکته است که در دوره جدید می خواهیم در مناطق کمتر برخوردار کشور آموزش های هنری رایگان برای هنرجویان متقاضی فراهم کنیم. در این زمینه همکاران من در معاونت امور هنری و کانون های فرهنگی و هنری مساجد همکاری کردند و بر اساس جدیدترین آماری که گرفتم، تاکنون ۱۷ هزار نفر ثبت نام کرده اند که بسیاری از این ثبت نام ها در حوزه های سرود و آهنگ های انقلاب بوده است. بنای ما این است که در ایران پرافتخار که وجب به وجب خاک آن آکنده از شجاعت است بتوانیم ظرفیت های فرهنگی و هنری را فعال کنیم و روزهای خوشی را به ارمغان بیاوریم.

در این یادرواره از هنرمندان پیشکسوت عرصه موسیقی دفاع مقدس در حضور محمدمهدی اسماعیلی و محمود شالویی سرپرست معاونت امورهنری و مدیرکل حوزه وزارتی با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.
صادق آهنگران، اسفندیار قره باغی، محمدعلی گلریز، محمدرضا جعفری بهنام، کریم کریمی، محمدرضا پناهی نژاد، بابک میردادیان، علی ضرابی، سیامک کریم پور، ناصر رحیمی، رضا صنعتی نژاد، محمدرضا صفی، حسن زهری، جهانگیر زمانی، احمد عزیز،   مسعود عالی، شاهرخ شیردوست، بهروز اسلامی، همایون رحیمیان،   از جمله افرادی بودند که در این مراسم از آنان قدردانی شده است.

انتهای خبر//ح.ع

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی