تاریخ انتشار: ۱۲:۲۸ - ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - 2021 December 01
کد خبر: ۲۰۴۳۶
رویترز مدعی شد 70 تا 80 درصد پیش‌نویس متن توافق‌نامه وین آماده شده است.

آنچه به گوش می‌رسد

به گزارش تلنگر؛ رویترز به نقل از یک دیپلمات اروپایی اعلام کرد: 70 تا 80 درصد از پیش‌نویس متن توافق در مذاکره هسته‌ای کامل شده است.


آنچه بر سر آن توافق صورت گرفته، نهایی نیست و احتمال دارد تغییر کند؛ ما نمی‌خواهیم ضرب‌الاجلی برای مذاکره با ایران تعیین کنیم.


نیویورک‌تایمز نیز در این خصوص نوشته بود: ایران در این نشست هشدار داده است؛ درصورتی‌که خواسته‌هایش برآورده نشود و مذاکره به نتیجه مدنظر نرسد؛ ایران برنامه هسته‌ای خود را ادامه خواهد داد.


جیم کاوانا تحلیلگر سیاسی نیز در گفتگویی گفته بود: "مسئله امریکا با ایران اساساً سلاح نیست بلکه این کشور تحت‌فشار اسرائیل به دنبال تضعیف ایران است."


"وان کوان" مذاکره‌کننده ارشد چین در برجام و نماینده دائم چین در وین نیز اعلام کرده است: اولویت با رفع تحریم علیه ایران است.


وی ادامه داده است: هیات ایرانی در مذاکرات وین عمل‌گرا است. آنها روی لغو تحریم‌ها به‌عنوان یک اولویت متمرکز هستند و درعین‌حال درک می‌کنند که باید درباره سایر مسائل مرتبط بحث شود.


باید صبر کرد و دید مذاکرات وین به چه نتیجه‌ای می‌رسد و آنکه تیم ایرانی امکان احقاق حقوق مردم عزیزمان در مقابل زیاده خواهان 1+4 و امریکا که تحت‌فشار رژیم صهیونیستی نیز هستند را دارند یا خیر!

انتهای گزارش//ا.م


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی