تاریخ انتشار: ۱۵:۰۱ - ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - 2021 December 01
کد خبر: ۲۰۴۴۰
نمایندگان رژیم صهیونیستی در جایگاه‌های مختلف وقتی درباره موضوع برجام مصاحبه و مناظره می‌کنند چیزی جز تحقیر نصیبشان نمی‌شود.

به گزارش تلنگر؛ شبکه الجزیره در مصاحبه‌ای با دنی آیالون معاون پیشین وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در مورد برجام داشته است. 


در بخشی از مصاحبه این مسئول صهیونیستی سؤال شد؛ اسرائیل چند بمب اتم دارد، افزود: ؟


مجری پرسید؛ چرا اجازه دسترسی آژانس انرژی اتمی به تأسیسات هسته‌ای خود نمی‌دهید، گفت: این مقام سابق رژیم صهیونیستی با رفتاری کاملاً حق‌به‌جانب می‌گوید: برای اینکه می‌خواهیم زندگی کنیم و زنده بمانیم."


از اوشیلایم میهمان حاضر در مناظره مصاحبه سوال شد: آیا حرف "دنی" را در مورد تهدید ایران قبول داری؟ چقدر این تهدید بزرگ است؟ او پاسخ داد: "ایران یک تهدید بالفعل برای اسرائیل نیست ولی یک تهدید استراتژیک است. 

او اظهارداشت: اجازه دهید کارنامه این دو کشور را باهم مقایسه کنیم. ایران هرگز به همسایه‌هایش حمله نکرده است اما اسرائیل بارها به همسایه‌هایش حمله کرده است. 


وی در ادامه سخنانش با اشاره به این که ایران پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را امضا کرده اما اسرائیل این کار را نکرده است، افزود: ایران اجازه بازرسی از تأسیسات توسط آژانس انرژی اتمی را داده است اما اسرائیل نپذیرفته؟ 


او یادآور شد: ایران سلاح هسته‌ای ندارد ولی اسرائیل 75 تا 400 بمب اتم دارد نتیجه می گیریم که اسرائیل یک تهدید بالفعل برای ایران است.در مناظره دیگری که "دنی‌دانون" سفیر پیشین این رژیم در سازمان ملل وقتی درباره مذاکرات و نگرانی‌های این رژیم صحبت می‌کند، می‌گوید: "ما می‌دانیم که این مذاکرات به توافقنامه جدی و الزام‌آور ختم نخواهد شد و ایران از را از دستیابی به توان هسته‌ای بازنمی‌دارد."


در ادامه مناظره کارشناس مخالف بیان می‌کند: دولت ترامپ با اصرار شدید دولت نتانیاهو در سال 2018 به‌طور یک‌جانبه از توافق هسته‌ای خارج شد. ایران یک سال صبر کرد و سپس برنامه هسته‌ای خود را از سر گرفت.


او در ادامه اظهاراتش رفتار مقامات اسرائیلی را پررویی دانست وگفت: این اظهارات ایران را محکوم می‌کند درحالی‌که اسرائیل شاید 90 کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد.


انتهای گزارش// ا.م


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی