تاریخ انتشار: ۱۶:۰۹ - ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - 2021 December 19
کد خبر: ۲۰۶۷۱
روند خرید خانه در این کشور توسط ایرانی‌ها در دو ماه اخیر افزایش داشته است.

به گزارش تلنگر، مرکز آمار ترکیه اعلام کرد: در هفت ماه نخست سال ۲۰۲۱ ایرانی‌ها با خرید ۳۶۸۹ خانه در این کشور، به‌طور متوسط هر‌ماه ۵۲۷ خانه در ترکیه خریداری کردند و در جایگاه دوم پس از عراقی‌ها قرار گرفتند.

 

در ماه‌های اخیر تعداد خرید خانه در ترکیه توسط ایرانی‌ها بیشتر بود. پس از ایرانی‌ها اتباع روسیه با خرید ۲۱۲۴خانه، افغانستان با خریداری ۱۵۰۶خانه و قزاقستان با خرید ۹۵۳ خانه در جایگاه سوم تا پنجم مهاجرت به ترکیه قرار دارند.

 

در هفت ماه نخست سال۲۰۱۹ نیز ایرانی‌ها دو هزار و ۶۶۶ خانه در ترکیه خریداری کردند. اما در هفت ماه نخست سال ۲۰۲۰ با وجود محدودیت‌های کرونایی ورود به ترکیه افزایش یافت و  خرید خانه توسط ایرانی‌ها در این کشور به ۳۱۶۸خانه رسید. امسال اما این میزان پس از  افزایش هزینه‌ها در داخل کشور باز هم رشد کرد و به خرید سه هزارو ۶۸۹ خانه در ترکیه توسط ایرانی‌ها منجر شد.

 

براساس آمار گمرک جمهوری اسلامی‌ایران در ۷‌ماه اخیر سه میلیون‌و ۹۵۰ هزار مسافر و گردشگر از مرزهای ایران با ترکیه خارج شده‌اند. یعنی در ۹‌ ماه اخیر بیش از چهار میلیون ایرانی به ترکیه سفر کرده‌اند. بیش از سه میلیون‌و ۹۶۳ هزار مسافر و گردشگر ورودی از ترکیه نیز در مرزهای هوایی و زمینی با آن کشور به ثبت رسیده است.

 

محمدرضا لطیفی، سخنگوی گمرک ایران اعلام کرد: تعداد سه میلیون‌و ۱۲۲هزار و ۱۷۵ ایرانی در هشت ماه نخست امسال از مرزهای زمینی و هوایی به ترکیه سفر کرده‌اند که از این تعداد برخی از مقصد ترکیه به دیگر نقاط جهان سفر کرده‌اند.شاید برایتان جذاب باشد:

ترکیه مقصد اصلی خروج مسافران و گردشگران ایرانی است که با هدف سرمایه‌گذاری و خرید ملک و دریافت اقامت یا به قصد تفریح و تجارت خرد وارد آن کشور شده‌اند.


چندی پیش نمایندگان مجلس از رشد خرید خانه توسط ایرانی‌ها که بیشتر با هدف دریافت اقامت در آن کشور انجام می‌شود ابراز نگرانی کرده بودند. اما در ماه‌های اخیر با کاهش شدید ارزش پول ملی ترکیه در برابر دلار به‌نظر می‌رسد، رغبت ایرانی‌ها برای سفر بیشتر شده و خرید خانه در آن کشور افزایش یافته است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی