تاریخ انتشار: ۰۸:۵۳ - ۰۴ دی ۱۴۰۰ - 2021 December 25
کد خبر: ۲۰۷۵۱
همه‌چیز باید دنبال شود؛ کارهای درست؛ طبق قانون باید انجام شود؛ اگر واقعاً شبهه‌ای هست، از راه‌های قانونی پیگیری شود. قانون در این زمینه کامل است و هیچ اشکالی در آن نیست.به گزارش تلنگر؛ رهبر فرزانه انقلاب 29 خرداد 88 درباره انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری بیاناتی داشتند. بخشی از این بیانات را تقدیم نگاه گرم شما خوانندگان گرامی می‌کنیم.


در این سخنان آمده است:

در مواردی انسان می‌دید که در این مناظره‌ها جنبه‌ منطقی مناظره ضعیف می‌شد؛ جنبه‌ احساساتی و عصبی پیدا می‌کرد؛ جنبه‌ تخریبی غلبه پیدا می‌کرد؛ سیاه نمایی وضع موجود به شکل افراطی در این مناظره‌ها دیده شد؛ سیاه نمایی دوره‌های گذشته هم در این مناظره‌ها مشاهده شد؛ هر دو بد بود. اتهاماتی مطرح شد که درجایی اثبات نشده است؛ به شایعات تکیه شد، بی‌انصافی‌هایی احیاناً دیده شد؛ هم بی‌انصافی نسبت به این دولت بااین‌همه حجم خدمت، و هم بی‌انصافی نسبت به دولت‌های گذشته و دوران 30 ‌ساله... هر دو طرف در این عیب متأسفانه مشترک بودند... با فساد باید در هر نقطه‌ای که هست، مبارزه کرد. 


من می‌خواهم این را عرض بکنم: ما مدّعی نیستیم در نظام ما فساد مالی و اقتصادی وجود ندارد؛ چرا، اگر وجود نداشت که بنده آن نامه‌ 8 مادّه‌ای را چند سال قبل خطاب به رؤسای محترم سه قوّه نمی‌نوشتم و این‌قدر روی آن تأکید نمی‌کردم؛ چرا، هست؛ امّا می‌خواهم این را بگویم: نظام جمهوری اسلامی، همین امروز یکی از سالم‌ترین نظام‌های سیاسی و اجتماعی در دنیا است. 


اینکه ما بیاییم به استناد گزارش فلان مرجع صهیونیستی، نظام را و کشور را متّهم کنیم به فساد، این مطلقاً درست نیست؛ این هم که ما اشخاص را، مسئولین را بی‌جهت درزمینهٔ‌ فساد زیر سؤال ببریم، این هم درست نیست. (29 خرداد 1388)


رسیدگی به اعتراضات فقط از مجاری قانونی | اگر کسانی شبهه دارند و مستنداتی ارائه می‌دهند، باید حتماً رسیدگی بشود؛ البتّه از مجاری قانونی؛ رسیدگی فقط از مجاری قانونی. بنده زیر بار بدعت‌های غیرقانونی نخواهم رفت. امروز اگر چارچوب‌های قانونی شکسته شد، در آینده هیچ انتخاباتی دیگر مصونیت نخواهد داشت. بالاخره در هر انتخاباتی بعضی برنده‌اند، بعضی برنده نیستند؛ هیچ انتخاباتی دیگر مورد اعتماد قرار نخواهد گرفت و مصونیت پیدا نخواهد کرد. 


بنابراین همه‌چیز دنبال بشود، انجام بگیرد، کارهای درست، بر طبق قانون. اگر واقعاً شبهه‌ای هست، از راه‌های قانونی پیگیری بشود. قانون در این زمینه کامل است و هیچ اشکالی در قانون نیست. همان‌طور که حق دادند که نامزدها نظارت کنند، حق دادند که شکایت کنند، حق دادند که بررسی بشود. 


بنده از شورای محترم نگهبان خواستم که اگر مواردی خواستند صندوق‌ها را بازشماری بکنند، با حضور نمایندگان خود نامزدها این کار را بکنند؛ خودشان باشند، آنجا بشمارند، ثبت کنند، امضا کنند. بنابراین، هیچ مشکلی در این جهت وجود ندارد. (29 خرداد 1388)


انتهای گزارش// ا.م


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی