تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - ۰۹ دی ۱۴۰۰ - 2021 December 30
کد خبر: ۲۰۸۱۲
در ۲ سال اخیر کانون خانواده بیشتر از قبل در معرض ناملایماتی قرار گرفت که مرکز دورهمی و انسجام اعضای خانواده را نیازمند حمایت‌هایی از بیرون کرده است.

به گزارش تلنگر؛ خانه فراتر از دیوار و بنا، مفهومی فرهنگی و عاطفی دارد تا با گرمی و صمیمیت، اعضا را بازتوان کند، تجربه‌های تلخ ناشی از کرونا باعث شد آرامش و شادی دور شود.


در دوران همه‌گیری کرونا، مردم از دست دادن شغل یا درآمد را تجربه کرده‌اند؛ آنها بیشتر از دیگران اضطراب و افسردگی را تجربه می‌کنند؛ خانواده‌هایی هم که یک عضو نان‌آور خانه را ازدست‌داده‌اند بیشتر از سایرین در معرض تنش و افسردگی متعاقب آن اتفاق قرار دارند.


کاهش مراجعه به مراکز مشاوره

مقایسه آماری نشان می‌دهد میزان مراجعه به مراکز مشاوره بهزیستی در ۶ ماهه اول سال جاری در مقایسه با همین بازه زمانی در سال ۱۳۹۸ به میزان ۱۰ درصد کاهش داشته است.


این کاهش مراجعه به معنی کمتر شدن میزان مشکلات نیست بلکه بنا به دلایلی ازجمله اعمال محدودیت‌ها به‌منظور پیشگیری از شیوع کرونا است؛ سلامت روان بخصوص در دوران کرونا و پس‌ازآن باید یکی از اولویت‌ها باشد تا برخی از مشکلات به اختلالات رفتاری تبدیل نشود.


شاید برایتان جذاب باشد:


در شرایط خاص که خود را در هیاهویی از مشکلات مهم‌تر از شادی و آرامش می‌بینید باید اولویت با آرامش و سلامت روح باشد تا بتوان ناملایمات و سختی‌های دوران را تحمل کرد.

انتهای گزارش// ا.م


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی