تاریخ انتشار: ۱۲:۵۵ - ۲۲ دی ۱۴۰۰ - 2022 January 12
کد خبر: ۲۱۰۳۱
معاون گردشگری از لغو محدودیت سفر از کشورهای همسایه به ایران خبر داد و گفت: ممنوعیت سفر از ۱۰ کشور به ایران همچنان ادامه دارد.

سفر از کدام کشور ها به ایران ممنوع است؟

به گزارش تلنگر، علی‌اصغر شالبافیان با اشاره به گزارش‌ و ارزیابی‌های مثبت در 2 هفته گذشته اظهارداشت: به جز 8 کشور آفریقاییِ زیمبابوه، موزامبیک، نامیبیا، مالاوی، آفریقای جنوبی، اسواتینی، لسوتو و بوتسوانا و 2 کشور اروپاییِ فرانسه و انگلیس، ورود مسافر از سایر کشورها و مرزهای زمینی، هوایی و دریایی، بدون مانع اعلام شده است و محدودیتی برای ورود گردشگران به جز آن ۱۲ کشور وجود ندارد.


او همچنین با اشاره به پیگیری‌ها و تلاش‌های مسئولان وزارت میراث‌فرهنگی؛ از برداشته شدن محدودیت‌ سفر از کشورهای همسایه به ایران خبر داد و گفت: برنامه سفر از کشورهای همسایه به حالت قبل بازگشت.

شالبافیان تاکیدکرد: تردد از مرزهای زمینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تزریق واکسن و داشتن تست "پی‌سی‌آر" منفی نیز امکان‌پذیر شده است.


همچنین احمد وحیدی وزیر کشور از به‌روزرسانی مصوبات ستاد ملی کرونا خبر داد و گفت: محدودیت از کشورهایی که بیماری در آنجا کنترل شده، برداشته و تردد از مرزهای زمینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تزریق واکسن و داشتن تست "پی‌سی‌آر" منفی امکان‌پذیر است.


شاید برایتان جذاب باشد:

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی