تاریخ انتشار: ۱۳:۳۴ - ۲۸ دی ۱۴۰۰ - 2022 January 18
کد خبر: ۲۱۱۱۶
شما رحمان گلزار را می‌شناسید؟ شاید فکر کنید او یک فرد سیاسی باشد؛ اما اشتباه می‌کنید. او سلبریتی هم نیست؛ یا شاخ اینستاگرام؛ او کسی است که امروز بیش از هر زمان دیگری به امسال او نیازمندیم.

به گزارش تلنگر؛ او فارغ‌التحصیل دانشکده هنرهای زیبا بود و در سال 1345 بدون دریافت وام؛ صرفاً با پیش‌فروش واحدها، ساخت اکباتان را در زمینی به مساحت 94/5 کیلومترمربع در سه فاز با ایمنی در مقابل زلزله تا 8 ریشتر آغاز کرد؛ اکباتان در دوران پس از انقلاب بدون وجود حتی یک شاکی خصوصی از سوی نهاد‌های انقلابی مصادره شد.


حجت‌الله عبدالملکی وزیر کنونی تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ فارغ‌التحصیل معارف اسلامی دانشگاه امام صادق (ع) در مقطع کارشناسی ارشد و اقتصاد در مقطع دکتری از دانشگاه اصفهان است. وی معاون اشتغال کمیته امداد و مبتکر نظریاتی همچون ایجاد شغل با یک‌میلیون تومان و برنامه تبدیل ایران به قدرت اول اقتصادی دنیا است؛ جالب‌تر آنکه ایشان بعد از نشستن بر اریکه وزارت کار؛ ایجاد شغل را وظیفه وزارتخانه تحت نظر خود ندانسته و یکی از سر لیست‌های استیضاح وزرای دولت در مجلس است.


ربط گلزار به عبدالملکی چیست؟

امروز؛ باتجربه گلزار و عبدالملکی سیستم حکمرانی ایران باید تصمیم بگیرد چه کسی را می‌خواهد؛ وزیر شعار یا افراد توانمند و آزمون پس داده؟

سرگذشت رحمان گلزار درس‌آموز است؛ چراکه اعتماد به وی نه به دلیل شعارهای انقلابی و احمق نشان دادن رقیب نبود؛ بلکه مبتنی بر عملکرد او بود. اگر عبدالملکی نیز مجال می‌یافت تا در عمل ادعاهایش را به اجرا درآورد؛ شاید هرگز شانسی برای دیدن اتاق وزیر کار نداشت؛ چه رسد به رفت پشت میز وزارت و نشستن بر صندلی آن.


رحمان گلزار شبستری در 92 سالگی در امریکا درگذشت.


انتهای یادداشت// ا.م


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی