تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - ۲۸ دی ۱۴۰۰ - 2022 January 18
کد خبر: ۲۱۱۲۵
قیمت نفت در معاملات امروز بازار جهانی تحت تاثیر نگرانیها نسبت به اختلالات عرضه، بیش از یک دلار افزایش یافت و به بالاترین حد بیش از 7 سال گذشته رسید.

به گزارش تلنگر، بهای معاملات نفت برنت یک دلار و یک سنت معادل ۱.۲ درصد افزایش یافت و به ۸۷ دلار و ۴۸ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت ابتدای معاملات تا مرز ۸۷ دلار و ۵۵ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت از ۲۰ اکتبر سال ۲۰۱۴ بود.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا یک دلار و ۳۲ سنت معادل ۱.۶ درصد نسبت به قیمت نهایی روز جمعه افزایش یافت و به ۸۵ دلار و۱۴ سنت در هر بشکه رسید که بالاترین قیمت سه ماه گذشته بود. حجم معاملات این بازار روز دوشنبه به دلیل تعطیلات عمومی آمریکا اندک بود.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی اعلام کردند تنش ژئوپلیتیکی جدید در خاورمیانه به نشانه‌های محدود شدن عرضه در بازار اضافه می کند.

تحلیلگران CommSec قیمت نفت از دمای سردتر هوای زمستانی در نیمکره شمالی که تقاضا برای سوختهای گرمایشی را افزایش داده است، حمایت شده است.

بر اساس گزارش رویترز، به گفته تحلیلگران، با توجه به مشکل برخی از تولیدکنندگان اوپک برای افزایش تولید به دلیل کمبود سرمایه گذاری و اختلالات عرضه، توازن محدود عرضه و تقاضا بعید است تسهیل شود.

انتهای خبر//س.د.حسین عبداللهی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی