تاریخ انتشار: ۱۳:۴۸ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 January 23
کد خبر: ۲۱۱۷۴
متخصصان مرمت آثار هنری اعلام کردند: اثر مشهور "میکل‌آنژ" به دلیل نقصی که در سنگ مرمر وجود داشت ناتمام رها شده بود.

راز مجسمه مشهور میکل‌آنژ فاش شد

به گزارش تلنگر به نقل از رویترز،‌ متخصصان در جریان مرمت مجسمه مشهور "سوگواری بر پیکر مسیح"‌ اثر "میکل آنژ" دریافتند تکه سنگ مرمری که برای ساخت این مجسمه مورد استفاده قرار گرفته بود، نقص‌هایی داشته و به همین دلیل کارشناسان معتقدند علت ناتمام رها شدن این مجسمه توسط میکل آنژ‌ ایرادات سنگ بوده است.


در این مجسمه مسیح(ع)، مریم مقدس(س)، مریم مجدلیه و یک مرد پس از پایین آوردن پیکر مسیح(ع) از صلیب به تصویر کشیده شده است. گمان می‌رود چهره مردی که در این مجسمه وجود دارد،‌ چهره خود میکل آنژ باشد.


در جریان این پروژه مرمت مشخص شد در این تکه سنگ مرمر ۲۷۰۰ کیلوگرمی رگه‌ها و ترک‌های ریز متعددی وجود دارد. بر اساس بیانیه متخصصان، این موارد می‌توانند دلیل تصمیم میکل آنژ‌ برای توقف روند ساخت این مجسمه باشند.

راز مجسمه مشهور میکل‌آنژ فاش شد

میکل آنژ‌ در ابتدا قصد داشت این مجسمه را در کنار مقبره خودش قرار دهد اما فقط چند سال پس از آغاز روند تراشیدن این مجسمه یعنی در ۱۵۰۰ میلادی، این هنرمند ۷۵‌ساله تصمیم گرفت این شاهکار را رها کند و آن را به عنوان هدیه به یک خدمتکار بدهد. این خدمتکار بعدها مجسمه را به یک بانکدار فروخت.


متخصصان مرمت نتوانستند هیچ اثری از ضربه شدید و محکم چکش پیدا کنند؛‌ بنابراین می‌توان استنباط کرد فرضیه مشهور تلاش میکل آنژ‌ برای نابود کردن این مجسمه بر اثر ناامیدی صحیح نیست.


این پروژه مرمت در سال ۲۰۱۹ آغاز شد اما چندین بار به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا با وقفه مواجه شد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی