تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 January 24
کد خبر: ۲۱۱۸۹
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به افزایش آلودگی هوای شهرهای صنعتی تا 3 روز آینده از ورود سامانه بارشی به کشور در چهارشنبه(۶ بهمن) خبرداد.

به گزارش تلنگر، صاق ضیاییان اظهارکرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در سه روز آینده در بیشتر نقاط کشور جوی پایدار و در شهرهای صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.


وی افزود: از بعدازظهر چهارشنبه (۶بهمن) با ورود سامانه بارشی در نواحی شمال غرب، غرب، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات زاگرس و البرز مرکزی به‌تدریج افزایش ابر و بارش پراکنده باران و برف و وزش باد انتظار می‌رود.


رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت: پنجشنبه(۷بهمن) گستره و شدت سامانه بارشی افزایش می‌یابد و علاوه بر نواحی ذکر شده در بخش‌هایی از جنوب غرب استان‌های ساحلی دریای خزر و خراسان شمالی، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران و برف و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.


به گفته ضیاییان جمعه(۸بهمن) در سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز، نواحی شمال شرق و با شدت کمتر در شمال غرب کشور بارش ادامه دارد.


وی با بیان اینکه چهارشنبه(۶بهمن) در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک انتظار می‌رود، اظهارکرد: این شرایط پنج شنبه(۷بهمن) در نواحی مرکز، شرق و شمال شرق و جمعه در شرق، جنوب شرق و دامنه های جنوبی البرز پیش‌بینی می‌شود.


رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: از امروز تا پنجشنبه(۴ تا ۷ بهمن) در شمال غرب کشور ماندگاری هوای سرد و در سایر نقاط کشور روند تدریجی افزایش دما انتظار می‌رود.شاید برایتان جذاب باشد:پنجشنبه(۷ بهمن) مجدد با نفوذ توده هوای سرد در نواحی غرب و جنوب غرب و جمعه در نیمه شمالی کشور کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما پیش‌بینی می‌شود.


به گفته ضیاییان دریای خزر در روزهای پنجشنبه و جمعه (۷ و ۸ بهمن‌) مواج و توفانی خواهد بود. پنجشنبه نیمه غربی خلیج فارس و جمعه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی می‌شود.


رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضع جوی تهران در دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا(۵ بهمن) صاف و غبارآلود با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و در چهارشنبه‌(۶ بهمن) کمی‌ابری و غبارآلود، در بعداز ظهر نیمه ابری و اوایل شب بارش پراکنده و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.


ضیاییان گفت: امروز و فردا(۴ و ۵ بهمن) بندرعباس با دمای ۲۲ و ۲۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و تبریز و ارومیه با دمای صفر درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی