تاریخ انتشار: ۰۹:۰۰ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 January 29
کد خبر: ۲۱۲۳۸
هنوز شروع نکرده ،عملکرد وزرا صدای وکلا را درآورده است و هم‌پیاله‌های دیروز، مدعیان امروز شدند.

به گزارش تلنگر؛ پس از گذشت 6 ماه از آغاز به کار دولت سیزدهم؛ وکلای ملت از عملکرد حجت‌الله عبدالملکی وزیر کار و رفاه اجتماعی ناراضی هستند.


عبدالملکی که تا مدتی پیش پای ثابت انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت روحانی بود؛ با کوله‌ای از ادعا بر سکان وزارتخانه‌ای نشست که مستقیم با وضعیت معیشت، رفاهی و البته اقتصادی مردم سروکار دارد؛ اما گویا مانند هر سیاست‌مدار دیگری وعده‌های خود را فراموش کرده؛ اما باید بداند این میز پیش از او به خیلی‌های دیگر وفا نکرده است.


تقصیر از او نیست؛ یک تئوریسین را باید در بوته عمل آزمود تا دید به گفته‌های خود چقدر اعتقاد دارد؛ اما میدانی به این بزرگی جای آزمودن عبدالملکی بود؟


واقعیت آن است که هنوز روندها و روال‌های گذشته تغییری نکرده و فرمان حرکت وزارتخانه همان فرمان وزیر حسن است. در موارد مختلفی این وزارتخانه دچار ابهامات جدی است. هولدینگ بانک رفاه کارگران گزارش عملکرد روشنی ندارد؛ هنوز وضعیت شستا شفاف نشده و مهم‌تر از همه این‌ها؛ معلوم نیست تأمین اجتماعی؛ به‌عنوان نهادی که با دریافت حق‌الزحمه اجباری از حقوق کارگر و کارمند هزینه‌های خود را تأمین می‌کند چرا در اختیار دولت است و هیچ‌گونه پاسخگویی به ذی‌نفعان خود ندارد و عملاً سهممی بین 5 تا 15 درصد از هزینه‌های بیمه‌شده را بیشتر پوشش نمی‌دهد؟


انتهای مطلب// ا.م

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی