تاریخ انتشار: ۰۹:۲۷ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 January 29
کد خبر: ۲۱۲۴۰
دولت رئیسی، انقلابی و بی‌نیاز از راهکارها و خردورزی‌های عمومی است

به گزارش تلنگر؛ سید حسین مرعشی در صفحه شخصی خود در تلگرام نوشت: هیچ‌وقت سیاست به پایان نمی‌رسد. سیاست یک امر پویا است. چون یک امر پویا است هر تغییری در آن را باید متصور شد. اصلاح‌طلبان هم امید خود را در فضای سیاسی کشور که (هدف ایجاد تغییرات مثبت در اداره مشکلات کشور است) را از دست نمی‌دهند.


هنوز برای اظهارنظر برای آینده بسیار زود است و اگر هدف نظام و سیاستی که در این ۴۰ سال اخیر عرف بوده یعنی شرکت حداکثری در انتخابات همچنان پابرجا باشد، البته به‌غیراز انتخابات اخیر که به نظر می‌آمد مشارکت حداکثری اصل نبود؛ می‌توان امیدوار بود و در انتخابات شرکت کرد.


بررسی صلاحیت‌ها هم بخش جدایی‌ناپذیر انتخابات شده است، انتظار داریم در چارچوب قانون با رعایت حقوق انتخاب‌کنندگان و انتخاب شوندگان اقدام شود و این‌گونه اقدامات باعث برگزار شدن انتخابات پرشور می‌شود. به‌هرحال ما اصلاح‌طلبان هیچ زمان امید خود را از دست نمی‌دهیم.


بنده ندیدم اصلاح‌طلبان تأکیدی بر تعامل با حاکمیت داشته باشند ولی اصولاً همه فعالیت‌های اجتماعی عرصه تعامل است، عرصه تقابل نیست. خیلی روشن است که گروه، حزب یا جناحی بخواهد اقداماتی را انجام دهد. مبنای هر اقدامی هم تعامل است اگر تقابل شود که به آن اصلاح‌طلبی نمی‌گویند. اگر یک اصلاح‌طلب بخواهد تقابل و مبارزه کند دیگر اصلاح‌طلب نیست. می‌شود یک فرد باروحیه انقلابی.


در انتخابات مجلس یازدهم و انتخابات ریاست جمهوری اخیر، جمعی از اصلاح‌طلبان لیست دادند و جمعی هم نخواستند لیست بدهند ولی احزاب اصلاح‌طلبی که لیست دادند کم نبودند و کارگزاران تصمیم گرفت لیست بدهد؛ زیرا ما انتخابات را مهم می‌دانیم و تا زمانی که قدرت انتخاب داشته باشیم در انتخابات شرکت می‌کنیم و زمانی که نظام قدرت انتخاب را از ما بگیرد، دیگر شرکت نمی‌کنیم.


بین کارگزاران با دولت رئیسی هیچ ارتباطی وجود ندارد. ایشان از ما نظری نخواستند؛ دولت رئیسی یک دولت انقلابی است و بی‌نیاز از راهکارها و خردورزی‌های عمومی کشور است.

انتهای مطلب//ا.م


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی