تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 January 31
کد خبر: ۲۱۲۷۹
نماینده تهران در خانه ملت مصوبه کمیسیون تلفیق درباره خرید خدمت سربازی را مغایر عدالت خواند و گفت: به احتمال زیاد این مصوبه در صحن علنی تصویب نمی شود زیرا بیشتر نمایندگان با آن مخالف هستند.

به گزارش تلنگر، مجتبی توانگر با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق درباره خرید خدمت سربازی، افزود: این موضوع مصوبه کمیسیون تلفیق است که هنوز به قانون تبدیل نشده است.


وی ادامه داد: در شرایطی که بسیاری از نمایندگان به مصوبه کمیسیون تلفیق درباره خرید سربازی انتقاد دارند، برخی طوری موضع گیری می‌کنند که گویا این قضیه مصوب شده و کار تمام است.


این نماینده مجلس پیش‌بینی کرد که با توجه به فضای موجود در مجلس، به احتمال زیاد موضوع سربازی در صحن علنی تصویب نمی‌شود زیرا مهم‌ترین مشکل و دلیل مخالفت با خرید سربازی بحث ارتباط آن با عدالت است، که این مصوبه تلفیق پیام خوبی به جامعه ارسال نمی‌کند.


شاید برایتان جذاب باشد:


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: در ۴ سال دولت آقای روحانی یعنی از سال های ۹۴ تا ۹۷ خدمت سربازی فروخته شد چون اعتقاد برخی از موافقان این است که سرباز فراری‌ها زیاد هستند و سن آنان بالا رفته و این مصوبه برای رفع این مشکل است، حال اینکه راه حل فرار عده‌ای از خدمت سربازی، فروش آن نیست. برای حل این معضل باید چاره دیگری اندیشید. 


توانگر با اشاره به بند ۹ سیاست‌های کلی قانون‌گذاری ابلاغی توسط رهبر انقلاب در مهر سال ۱۳۹۸ گفت: رهبر انقلاب در این سیاست‌ها تصریح می‌کنند که "عدالت‌محوری در قوانین و اجتناب از تبعیض ناروا، عمومی‌بودن قانون و شمول و جامعیت آن و حتی‌الامکان پرهیز از استثناهای قانونی" با عنایت به این موضوع، مصوبه کمیسیون تلفیق مخالف این بند است و حتی مشکل بنیادین دارد. عدالت یک آرمان اساسی است و هیچ چیزی نباید آن را مخدوش کند.


نماینده مردم تهران در مجلس افزود: اکنون هزاران سرباز در مناطق مختلف عملیاتی و مرزهای کشور در شرایطی سخت مشغول خدمت و تامین امنیت هستند و هر چند وقت یک بار خبر شهادت یکی از این عزیزان را می‌شنویم. آیا می‌دانیم فروش خدمت سربازی چه تاثیری در روحیه این جوانان دارد؟


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی