تاریخ انتشار: ۱۲:۴۳ - ۰۶ اسفند ۱۴۰۰ - 2022 February 25
کد خبر: ۲۱۴۴۳
رئیس مرکز ملی پش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در برخی نقاط کشور و بارش برف در مناطق سردسیر و مرتفع خبر داد.
بارش برف و باران در برخی نقاط کشور
به گزارش تلنگر، صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز جمعه به تدریج در جنوب غرب، غرب، شمال غرب، بخش‌هایی از مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی و دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.


به گفته وی، شدت بارش در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه و زاگرس مرکزی است و شنبه بارش در این مناطق به طور متناوب در برخی ساعات ادامه یافته و همچنین در سواحل دریای خزر نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد.


رئیس مرکز ملی پش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه بارش یکشنبه در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و به صورت پراکنده در سواحل دریای خزر، اردبیل و شمال سیستان و بلوچستان ادامه دارد، افزود: دوشنبه در گیلان، مازندران، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و سه‌شنبه در خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده رخ می‌دهد.


ضیاییان همچنین گفت: طی این مدت بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل شکل برف است.


وی درباره کاهش دمای هوا نیز توضیح داد: دمای هوا شنبه در شمال غرب و یکشنبه در سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق بین ۳ تا ۵ درجه کاهش می‌یابد و از امروز تا بعد از ظهر شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر وزش گرمباد رخ می‌دهد که به ویژه در دامنه‌ها و ارتفاعات به نسبت شدید خواهد بود. 


همچنین به گفته ضیاییان، جمعه و شنبه در غرب و جنوب غرب و شنبه و یکشنبه در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد که در برخی از این مناطق با احتمال خیزش گرد و خاک همراه است. 


رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: از بعد از ظهر شنبه تا صبح یکشنبه سرعت وزش باد در جنوب تهران، البرز، قم و جنوب سمنان نیز افزایش می‌یابد و یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.


رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۷ اسفندماه) نیمه ابری تا ابری به همراه وزش باد و گاهی بارش باران و احتمال رعد و برق با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و برای روز یکشنبه (۸ اسفندماه) کمی ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.


ضیائیان گفت: طی امروز و فردا (۶ و ۷ اسفند ماه) اهواز با دمای ۲۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۴- و اردبیل با ۲- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.


انتهای خبر//
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی