تاریخ انتشار: ۱۳:۱۳ - ۰۶ اسفند ۱۴۰۰ - 2022 February 25
کد خبر: ۲۱۴۴۴
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱ اردیبهشت یا خرداد منتشر می شود، گفت: از اوایل مردادماه نیز مصاحبه‌های پذیرفته شدگان دکتری در دانشگاه‌ها آغاز می‌شود و نتایج نهایی نیز شهریور سال آینده اعلام خواهد شد.
به گزارش تلنگر، دکتر عبدالرسول پورعباس در حاشیه بازدید از جلسه داوطلبان آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ دانشگاهها و موسسات آموزشی عالی که امروز در دانشگاه علم و صنعت صورت گرفت، در جمع خبرنگاران گفت: آزمون دکتری ۱۴۰۱ امروز ۶ اسفند با حضور ۱۸۶ هزار و ۵۵۶ نفر برگزار شد.


وی ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی فاصله حداقل ۱.۵ متری برای تمام داوطلبان در نظر گرفته شده است.


پور عباس همچنین تاکید کرد : تمام حوزه‌ها تا آخرین ساعات شب گذشته ضدعفونی شده‌اند و با این وجود برای مبتلایان احتمالی هم اتاق ویژه در نظر گرفتیم.


رییس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص زمان اعلام نتایج اولیه و مصاحبه داوطلبان دکتری، گفت: نتایج اولیه معمولاً در اردیبهشت و خرداد اعلام می‌شود و پس از انتخاب رشته، از اوایل مردادماه مصاحبه‌های دکتری در دانشگاه‌ها آغاز می‌شود.


وی در پایان خاطرنشان کرد:  پذیرش نهایی از بین متقاضیان معرفی شده به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی بر اساس نتیجه سنجش عمومی و نتیجه مصاحبه دانشگاه‌ها، بررسی مدارک یا هر روش دیگر مطابق آئین‌نامه‌های مربوط، اولویت کد رشته محل‌های انتخابی و ظرفیت اعلام شده و سهمیه متقاضی صورت خواهد گرفت و نتایج نهایی در شهریور اعلام خواهد شد.

انتهای خبر//

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی