تاریخ انتشار: ۰۸:۳۰ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 2022 May 07
کد خبر: ۲۱۵۱۴
عملکرد اقتصادی دولت در طول 8 ماه گذشته چنان غیر قابل دفاع بوده که آنان که می‌گفتند چند ماهی به دولت وقت دهید آوار برداری کند امروز صدایشان درآمده است.

به گزارش تلنگر؛ فهرست طولانی بی‌تدبیری و سوء تدبیرهای دولت گذشته، چیزی از مسئولیت دولت مستقر نمی‌کاهد.


اولاً رفتار دولتمردان، باید در قالب یک کل به‌هم‌پیوسته باشد و جورچین راهبرد کلان دولت را تکمیل کند. ثانیاً بدون روشنگری و تبیین لازم و در شرایط بمباران رسانه‌ای سنگین از سوی جریان تحریف، نمی‌توان مردم را به‌عنوان پیشران اصلاحات ضروری اقتصادی بسیج و همراه کرد. ثالثاً، باید به‌موازات اصلاحات و پیش از آن، تدابیر لازم برای جبران فشارها به مردم، اجرا شود.


از طرف دیگر، در کنار اصلاح روندهای اقتصادی، نباید از مبارزه قاطع و هوشمندانه و بی‌امان با مفسدان اقتصادی و سیاسی که در هم تابیده‌شده‌اند، غفلت کرد. غده‌های چرکین اقتصادی که در قالب محرومیت معیشتی و فشار اقتصادی بر طبقات پایین خودنمایی کرده، غالباً در اثر مماشات با مفسدان و سودجویان و زالوصفتان پدید می‌آید.


از دو حال خارج نیست. یا باید بر مردم سخت گرفت، یا بر رانت جویان و مفسدان و اخلالگران. بیان امیر مؤمنان (ع) درباره سیره پیامبر اعظم (ص)، برای بازشناسی مسئولیت دوگانه مسئولان بسیار گویاست: «طَبِیبٌ دَوَّارٌ بِطِبِّهِ قَدْ أَحْکَمَ مَرَاهِمَهُ وَ أَحْمَی مَوَاسِمَهُ یَضَعُ ذَلِکَ حَیْثُ الْحَاجَهًْ إِلَیْهِ». پیامبر (ص) طبیبی سیّار برای درمان بیماران بود. مرهم‌هایی که برای تسکین و شفای دردها می‌گذاشت، محکم و استوار بود؛ اما به این بسنده نمی‌کرد و هر جا که نیاز به داغ نهادن بر زخم و عفونت بود، از گذاشتن داغ‌های سوزان بر موضع عفونت دریغ نمی‌کرد.


باید در کنار اصلاح روندهای غلط اقتصادی که موجب رانت خواری و قاچاق و... می‌شود، ارتکاب جرائم بزرگ اقتصادی را برای مرتکبان، بسیار پرهزینه کرد.

انتهای مطلب// ا.م


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سکه، ارز و رمزارز
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی