تاریخ انتشار: ۰۸:۳۰ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 2022 May 16
کد خبر: ۲۱۵۲۱
سیاری از تحلیلگران معتقدند قیمت نفت خام در این هفته صعودی است، زیرا تعلل اروپا برای اجرای طرح تحریمی خود علیه نفت روسیه موجب کاهش عرضه جهانی نفت خام و سوخت شده است.

به گزارش تلنگر؛ علی‌رغم ترس سرمایه‌گذاران از تحریم نفت روسیه توسط اروپا و تأثیر آن بر بازار عرضه، قیمت نفت خام امروز نزولی بود.


سرمایه‌گذاران باقوت گرفتن احتمال تحریم نفت روسیه و تأثیر حتمی آن بر بازار عرضه نگران آینده بازار نفت و یافتن جایگزینی برای نفت مسکو هستند. بااین‌حال، کاهش تقاضا به دلیل نگرانی از گسترش کرونا در چین به‌عنوان بزرگ‌ترین واردکننده و دومین مصرف‌کننده انرژی جهان بازار را تحت تأثیر قرارداد.


بهای معاملات آتی نفت برنت دریای شمال با ۰.۶ درصد کاهش به ۱۱۰ دلار و ۹۱ سنت در هر بشکه رسید. نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا نیز با ۰.۵ درصد کاهش، ۱۰۹ دلار و ۸۹ سنت در هر بشکه دادوستد شد.


این دو شاخص نفتی در هفته گذشته جهشی ۴ درصدی را به ثبت رسانده بودند و بیش از ۱ دلار در هر بشکه افزایش قیمت داشتند که بیشتری میزان از ۲۸ مارس سال جاری بوده است. بسیاری از تحلیلگران معتقدند قیمت نفت خام در این هفته صعودی است، زیرا تعلل اروپا برای اجرای طرح تحریمی خود علیه نفت روسیه موجب کاهش عرضه جهانی نفت خام و سوخت شده است.


گفته می‌شود دیپلمات‌های ارشد چهار کشور بزرگ اروپایی قرار است روز جمعه در مورد زمان اجرایی شدن طرح تحریمی نفت روسیه با یکدیگر به توافق برسند. هفته گذشته مسکو چندین شرکت انرژی اروپایی را تحریم کرد؛ اقدامی که نگرانی در مورد آینده بازار عرضه را بیش‌ازپیش تقویت کرد.

انتهای مطلب


برچسب ها: قیمت نفت
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی